144 Hz ile 60Hz farkı nedir?

Evde TV'ye bağlı PC. Haliyle tazeleme hızı 60. İlk zamanlar gözüm kanlandı. TV'den mi bilmiyorum ama gerçekten gözüm kanlandı. FPS oyunu zaten oynanılmaz. Ama hikayeli oyun fena olmuyor. Öncesinde 240Hz monitör kullanıyordum. Satmak zorunda kalmıştım. Ondan buna geçince berbat hissettirdi. Şimdi Sahibinden'de XL2411K monitör buldum uygun fiyata onu bekliyorum. Göz sağlığınız içinde kesinlikle 60Hz monitör kullanmayın. Minimum 75Hz olsun emin olun o bile çok bariz fark ettiriyor.
Türkiye şartlarında monitör almak pek kolay değil maalesef:)

Teşekkür ederim dostlar. Daha yeni kasa aldım. Monitöre param yetmemişti. Bir ara para ayırıp 144 hz monitör almayı düşünüyorum. Herkese iyi geceler dilerim.

Türkiye şartlarında monitör almak pek kolay değil maalesef:)
Ya hocam ne insanlar var bir görseniz. Ben kasayı aldıktan sonra araştırmaya başladım tabi. İndirimli LG marka 144Hz monitör vardı. Adamlar indirimli fiyattan alıp ikinci el normal fiyata satıyorlar sıfır kapalı kutu ürün diye. İhtiyacı olan insanın eline bir fırsat geçiyor. Fırsatı fırsatçı ticaret yapanlar daha çok para kazanmak için değerlendiriyor.

Teşekkür ederim dostlar. Daha yeni kasa aldım. Monitöre param yetmemişti. Bir ara para ayırıp 144 hz monitör almayı düşünüyorum. Herkese iyi geceler dilerim.
Hocam Sahibinden'de kontrol edin günlük belki işinize yarayan birşey bulursunuz uygun fiyata. Ben öyle yaptım çokta içime sinen bir monitör buldum fiyatı da uygun. Umarım sizde bulursunuz.

Evde her zaman 60Hz monitörü olan birisiydim. Bir gün bir arkadaş beni 144Hz ekranı olan bir kafeye götürdü. Eve tekrar dönünce ekran kasıyor gibi hissetmiştim ve günlerce düzelmemişti. En sonunda 144Hz monitör alıp rahatlamıştım. FPS oyunları oynuyorsanız şart bile diyebilirim.
Aynı olayı bende yaşadım. Oyunu 30FPS'e alıp bir süre oynadıktan sonra 60'a çekince düzeliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı