Çözüldü 144 Hz monitör 120 Hz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Piquepie

Centipat
Arkadaşlar hafta sonu Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartını aldım ve ViewSonic VX3258-2KC-mhd 32" 144Hz 5MS monitörümü maksimum 120Hz kadar çıkarabiliyor. Önceki ekran kartım ASUS GTX 1070 Strixti ve onda 144 Hz çıkarabiliyordum. İnternette hiçbir yerde çözümünü bulamadım. AMD en güncel driver yüklü (Adrenalin 2020 Edition 20.1.3) ve DP kablo ile bağlantı sağlıyorum.

• İşlemci: Intel i7 6700 3.4 GHz
  • Anakart: ASUS Z170 PRO GAMING
  • RAM: 16 GB DDR4 2600 MHz

Çözüm
DP 1.1 eski sürüm. Bu bağlamda 144 Hz alınmasını o engelliyor olabilir. Söz konusu ayar açıksa kapatın.
Radeon settings üzerinden özel çözünürlük oluşturma kısmında 144hz olarak yeni profil oluşturup denermisiniz?
Aslen gerek olmaması lazım buna ama olursa bir kere bunu yaparak çözebilirsiniz.

Monitör OSD menüsünde DisplayPort 1.1 ayarı var, Açık mı kapalı mı diye kontrol eder misiniz?
Akşam eve gittiğimde kontrol edeceğim. Açık ya da kapalı olması neyi değiştirecek? Bu bilgileri söyleyebilir misin dostum. Çünkü daha önceki ekran kartımdaki ayarlar neyse o ayarlar duruyor monitörün ayarlarında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı