144 Hz monitör 120 Hz veriyor

DPI kablosu aldım. DPI kablosunu takınca ekran sadece 120Hz veriyor. 144 Hz alınca ekran simsiyah üst tarafı renkli oluyor. DPI kablosu 144 Hz desteklemiyor olabilir mi?
Monitörüm ASUS TUF Gaming VG249Q. Aldığım DPI kablosu Inca IDPD-02TX 2 Metre DisplayPort To DisplayPort Kablo - incehesap.com
DPI mı DVI olmasın? DVI olsa bile DVI da 144hz destekliyor ama.

DPI mı DVI olmasın? DVI olsa bile DVI da 144hz destekliyor ama.
DisplayPort kablosuymus simdi gördüm. Ama DisplayPort da 240hz sunuyor.

DPI kablosu aldım. DPI kablosunu takınca ekran sadece 120Hz veriyor. 144 Hz alınca ekran simsiyah üst tarafı renkli oluyor. DPI kablosu 144 Hz desteklemiyor olabilir mi?
Monitörüm ASUS TUF Gaming VG249Q. Aldığım DPI kablosu Inca IDPD-02TX 2 Metre DisplayPort To DisplayPort Kablo - incehesap.com

Kaç çözünürlükte kullanıyorsunuz.

DPI mı DVI olmasın? DVI olsa bile DVI da 144Hz destekliyor ama.

DisplayPort kablosuymus simdi gördüm. Ama DisplayPort'da 240Hz sunuyor.

Kablodan kabloya değişir hocam çözünürlük değerlini öğrenelim 4K 60Hz destekliyor ama 4K olarak 60Hz destekliyor çözünürlük değerlerine bağlı arkadaşın.

Ama 1920'ye 1080 destekliyor 144 Hz vermesi gerek çözünürlüğü düşürün deneyin.

Kablodan kabloya değişir hocam çözünürlük değerlini öğrenelim 4K 60Hz destekliyor ama 4K olarak 60Hz destekliyor çözünürlük değerlerine bağlı arkadaşın.
DP 1.1 kablosu ise normal aslında. En yüksek DP kablosu 8k 60hz bile destekliyor. Büyük ihtimalle kablosu DP 1.1

Ama 1920'ye 1080 destekliyor 144 Hz vermesi gerek çözünürlüğü düşürün deneyin.

1920x1080 120 Hz 144 Hz alınca ekran gidiyor.

Çözünürlük düşürmek saçma. Hadron mu bu çözünürlük düşüyon. DP port var ise her türlü 1080p 144Hz destekliyordur.

ViewSonic'de aynı sorun bende vardı böyle böyle diye anlattım 120 Hz alıyorum 144 alabilmem gerekirken deyip bana DP kablosu göndermişlerdi sende yaz sanada yollasınlar bedava.

Belki sana yeni Dp gönderirler belki kabloda sıkıntı vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı