GTX 960 için 144 Hz Monitör almaya değer mi?

Silva

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Aktif olarak CS:GO oynuyorum. Yarı profesyonel sayılabilirim. Faceit ve Esea gibi ortamlar üzerinden oynuyorum. i5 4460 ve GTX 960 4GB gibisinden biraz eski fakat hala beni götüren bir sistemim var. CS:GO'da sabit 300FPS alıyorum. PUBG ve GTA V oyunlarını da oynamaktayım.

i5 4460 ve GTX 960 4GB sistemine 144 Hz alınır mı? 144 Hz görememe gibi bir sorunla karşılaşır mıyım?
Ayrıca 144 Hz olarak ilgilendiğim markalar, BenQ, Asus ve ViewSonic modelleridir. Sizlerinde tavsiyelerini bekliyorum.

Eğer birçok oyunda 144 Hz ve üstü Fps alabiliyorsanız neden olmasın. Fakat GTX 960 ekran kartı GTX 1050Ti ile eşdeğer sayılabileceğinden bence pek gerekli değil, bunun yerine yükseltme ekran kartı yükseltmesi yapılabilir. Benim önerim CS:GO gibi oyunlarda çok takılmıyorsanız gerekli değil. :kıkırda:

Eğer sabit 300 FPS alıyorsanız CS:GO için o akıcılığa değer hali hazırda 144 HZ bir monitör kullanmaktayım 60 HZ den geçiş yaptım akıcılık gerçekten muazzam fark ediyor bir daha 60 HZ muhtemelen oynamazsınız. PUBG ve GTA 5 için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim maalesef çünkü 144 FPS ve üzeri almanız bu sistemle özellikle PUBG gibi özürlü bir oyunda zor. Bütçe belirtirseniz monitör konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

CSGO oyuncusuysanız oynayışınıza büyük katkı sağlar. Hemde ileriye dönük olur. Kesinlikle değer

Arkadaşlar çoğunlukla CS:GO oynadığım için almayı düşünüyorum. Önerebileceğiniz modeller hangisidir? 1500-1600 TL gibi bir bütçem var.

Son düzenleme:
Arkadaşlarında dediği gibi diğer oyunlarda o FPS'e çıkamasanızda CS:GO için kesinlikle değecektir. BU monitörü öneriyorum hocam, Amazon'da sürekli indirime giriyor. Geçen hafta 1600TL civarındaydı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı