144 Hz monitör ayarları nasıl olmalı?

Emirerdogan

Centipat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar, 144Hz monitör aldım birkaç soruma yanıt bulamadım. Monitörde G-Sync var fakat G-Sync deneyimlediğim kadarıyla 140 FPS üstünde devreye girmiyor. G-Sync yerine direkt V-Sync açıp oyunları 144e sabitlesem daha mı akıcı olur? Denedim fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Bir de CS Valorant gibi oyunlarda G-Sync açıp 140 FPS'ye sabitlememle G-Sync kapatıp 300 FPS almam akıcılık konusunda bir yarar sağlar mı? Ya da V-Sync ile 144e mi sabitlemeliyim?
Kısacası V-Sync açıkken 144'de mi oynamalıyım G-Sync ile FPS limitliyip 140damı oynamalıyım yoksa G-Sync kapatıp sınırsız FPS'de mi oynamalıyım? Akıcılık konusunda hangisi iyidir?
Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-11_130932.png
    resim_2021-03-11_130932.png
    198,9 KB · Görüntüleme: 99
Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, 144Hz monitör aldım birkaç soruma yanıt bulamadım. Monitörde G-Sync var fakat G-Sync deneyimlediğim kadarıyla 140 FPS üstünde devreye girmiyor. G-Sync yerine direkt V-Sync açıp oyunları 144e sabitlesem daha mı akıcı olur? Denedim fakat tam olarak bir sonuca varamadım. Bir de CS Valorant gibi oyunlarda G-Sync açıp 140 FPS'ye sabitlememle G-Sync kapatıp 300 FPS almam akıcılık konusunda bir yarar sağlar mı? Ya da V-Sync ile 144e mi sabitlemeliyim?
Kısacası V-Sync açıkken 144'de mi oynamalıyım G-Sync ile FPS limitliyip 140damı oynamalıyım yoksa G-Sync kapatıp sınırsız FPS'de mi oynamalıyım? Akıcılık konusunda hangisi iyidir?
Şimdiden teşekkürler.
Hocam monitörünüzün modelini yazar mısınız? Monitörünüz G-SYNC destekli değil ise G-SYNC kullanamazsınız.

V-Sync input lag yaparak buradan fedakarlık yapar, bu ise rekabetçi oyunlarda katiyen istenmeyen bir durumdur. G-Sync bunu engellemek için var olan bir teknolojidir zaten sync yaparken.
G-Sync + NVIDIA Reflex kullanmanız rekabetçi oyunlarda yararınıza olacaktır.
Ayrıca "Lol skin changer" ile ban yeme riskiniz çok yüksek.

Hocam monitörünüzün modelini yazar mısınız? Monitörünüz G-Sync destekli değil ise G-Sync kullanamazsınız.

G-Sync var hocam ama çalışma mantığını saçma buldum 70-140FPS arasında devreye giriyor yani aslında FreeSync var ama G-SYNC'da devreye giriyor çalışıyor yani.
V-Sync input lag yaparak buradan fedakarlık yapar, bu ise rekabetçi oyunlarda katiyen istenmeyen bir durumdur. G-Sync bunu engellemek için var olan bir teknolojidir zaten Sync yaparken.
G-Sync + NVIDIA Reflex kullanmanız rekabetçi oyunlarda yararınıza olacaktır.
Ayrıca "LoL skin changer" ile ban yeme riskiniz çok yüksek.

Hocam merak ettiğim şu 144Hz monitörde V-Sync açıp 144FPS'de mi oynamak akıcıdır yoksa G-Sync açıp FPS'yi 140a sabitlemekmi.
Sabitlemezsem G-SYNC devreye girmiyor 140 FPS sonrasında G-SYNC çalışmıyor bu monitörle alakalı mı yoksa çalışma mantığımı bu bilmiyorum.

Valorant'ta özellikle her oyunda yaşadım V-Sync alıp fps'im 144'e sabitlenince dönüşlerim de bile bir akıcılık oluyor.
Yanlış bilgi vermeyin V-Sync fps'inizi sabitleyerek ekrandaki yırtılmaları düzeltir, bu yüzden size akıcı geliyor. Fakat V-Sync aşşşırı derecede Input Lag'ınızı arttırır yani asla ama asla fps oyunlarında v-sync kullanılmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı