144 Hz Monitör FPS düşünce kasma sorunu

Can Kulle

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle elimde ViewSonic XG2401 modelli bir monitör var. Genel olarak Fortnite oynuyorum ve 144 FPS'in altına 20 dakikalık bir oyunun %25'inde düşüyorum. 100 FPS ile 130 FPS arasında akıcılık kaybolmuyor. Fakat çok fazla yapıların olduğu alana denk gelince mecburen FPS düşüyor ama 60 FPS'in altına inmiyorum. 90 ile 60 arası FPS değerlerinde oyunu kasıyormuş gibi hissediyorum. Akıcılık gidiyor. Bu kadar para verip almışken, 144 sabit mi almam gerekiyor ? Başka oyunlarda yaşamadım bunu ama Fortnite için bu sorun yaşanıyor. Bu monitörlerde bir ayar mı yapılması gerekiyor ? Yoksa tamamen normal bir durum mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadarcık FPS oynamasında yırtılma hissetmemen lazım aslında ama sonuçta Fortnite online bir oyun bir sürü değişken var. G-SYNC bunun için var ani FPS düşüşlerini önlüyor. Ama dediğim gibi o kadarcık FPS düşmesinden rahatsız olmaman lazım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı