144 Hz monitör önerisi

korayy1903

Hectopat
Yer
Alanya
Daha fazla  
Monitör
144
Arkadaşlar ASUS TUF 504 laptop kullanıyorum. Laptopta DPI girişi yok HDMI ile arkadaşımın monitörü denemiştim 120 Hz alabilmiştim hem 144 Hz IPS monitör önerisi hem de 144 Hz alma konusunda ne yapabilirim acaba?

Dostum 3K falan yani F/P ürün illakı vardır 144 Hz 1 ms IPS panel ASUS'un bir monitörü var onu araştırıyorum şimdi.
O monitörden uzak durun. 3000 liraya maalesef çok iyi monitörler yok.

Bütçe artırıp en azından şuna bak.

Eğer hiç artmıyor ise ikinci elden LG 24GN600-B bakın.

Kullandığınız laptopun tam modelini paylaşın. Her laptop 144Hz vermiyor. Çünkü port üzerinde bu özellik mevcut olmayabiliyor. Ayrıca 3K bütçe de şu an F/P bir ürün bulunmuyor. Baktığınız monitör nedir?

ASUS TUF 504GE modeli 1050 Ti versiyonu. Lenovo G24-20 de güzelmiş ona bakıyorum ama tabii ilk başta 144 Hz alabilecek miyim o var DPI olmaması büyük sıkıntı.

Kullandığınız laptopun tam modelini paylaşın. Her laptop 144Hz vermiyor. Çünkü port üzerinde bu özellik mevcut olmayabiliyor. Ayrıca 3K bütçe de şu an F/P bir ürün bulunmuyor. Baktığınız monitör nedir?

HDMI 2.0 veya DPI HDMI dönüştürücü ile halledebilir miyim ki?

Son düzenleme:
ASUS TUF 504GE modeli 1050 Ti versiyonu. Lenovo G24-20 de güzelmiş ona bakıyorum ama tabii ilk başta 144 Hz alabilecek miyim o var DPI olmaması büyük sıkıntı.

HDMI 2.0 veya DPI HDMI dönüştürücü ile halledebilir miyim ki?

DP çıkışı zaten çoğu laptopta olmuyor. Onun yerine Type-C üzerinde Thunderbolt görüntü desteği oluyor. Güncel laptoplarda Type-C gen2 bağlantısı mevcut. Sizinkinde bulunmuyor.
Asus TUF FX504GE-EN088T bu sayfada ki bilgilere göre HDMI portun 1.4. 2.0 HDMI bir fayda etmez. Dönüştürücü kullanmak hiç işe yaramaz.
Kaynaklarda 120Hz üstü destekten bahsetmemişler. İki seçeneğin kalıyor.
Müşteri hizmetleri ile görüşün. Portta 144Hz veriyor mu diye.
Bir de 1.4 versiyonlu HDMI kablo alıp deneyebilirsin.

Geri
Yukarı