144 Hz monitör önerisi

MustafAkdl

Centipat
Uzun zamandan beri monitör arayışındayım. Burada bir çok yazılarınızı okudum fakat işin içinden bir türlü çıkıp da karar veremedim.

Öncelikle ekran kartım NVIDIA GTX 1660 Ti advanted addition. Bu bu karta uygun 144 Hz 1 ms niteliğinde bir monitör arıyorum. Oyun film amaçlı kullanıyorum PC'yi ne sadece oyun için ne sadece film için 2 düzeyde de bana yarayacak bir monitör arıyorum.

Genellikle sizlerin tavsiyesiyle şu monitörler arasında takılı kaldım;

MSI 23.6" Optix MAG241CV 144Hz 1ms
ViewSonic 23.6" VX2458-C-MHD
AOC 24" C24g1
AOC 24" 24g2U

Genel forumlarda bu monitörler öneriliyor uygun fiyat bandında. Bunların haricinde varsa önerisi olan nedeniyle birlikte yazarsa çok sevinirim. Bütçem Max 2000'i zorlayabilirim ama ne kadar ucuz o kadar iyi ama ucuz diye de üzmesin açıkcası. Sizlerin yardımlarını bekliyorum. Şimdiden okuyup ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandan beri monitör arayışındayım. Burada bir çok yazılarınızı okudum fakat işin içinden bir türlü çıkıp da karar veremedim.

Öncelikle ekran kartım NVIDIA GTX 1660 Ti advanted addition. Bu bu karta uygun 144 Hz 1 ms niteliğinde bir monitör arıyorum. Oyun film amaçlı kullanıyorum PC'yi ne sadece oyun için ne sadece film için 2 düzeyde de bana yarayacak bir monitör arıyorum.

AOC 24" C24g1
AOC 24" 24g2U

Genel forumlarda bu monitörler öneriliyor uygun fiyat bandında. Bunların haricinde varsa önerisi olan nedeniyle birlikte yazarsa çok sevinirim. Bütçem Max 2000'i zorlayabilirim ama ne kadar ucuz o kadar iyi ama ucuz diye de üzmesin açıkcası. Sizlerin yardımlarını bekliyorum. Şimdiden okuyup ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
Derdimiz ve arayışımız hatta aklımızdakiler aynı. Sanırım ben 24G2U alacağım. Sen de karar verirsen bilgilendirir misin? :)

Listenizde ki her monitör de oldukça iyi.
Ergonomik ayak önemli ise AOC olanlara bakın derim.
Hiç biri hibrid kullanım için kullanıcısını üzmez.
AOC C27G1 modelinde overdrive ile Freesync aynı anda açılabiliyor. 24" olan modeli de aynıdır diye düşünüyorum.

Ama listedeki en güzel renk gösterimi MSI da. Ondan sonra sanıyorum IPS olan AOC.
Fakat biri düz diğeri kavisli.
Karanlık ortamlarda siyah ekrana bakarken kavisli olanlarda fazladan IPS glow mevcut. Bu kavisli monitörlerde olağan bir durum. Ama rahatsız olup olmamak size kalmış bir durum.

Viewsonic XG2401 al daha iyi. Viewsonic VX serisi alma. Ben aldım çok hoşuma gitti ama indirimi gelmesini bekle. Ben ve 2 arkadaşım gine bundan kullanıyoruz ve çok memnunuz.

AOC 24" C24g1
AOC 24" 24g2U

Samsung LC24FG73FQMXUF oneririm. Tek dezavantaji ekran standinin ayaklari biraz buyuk onun disinda her seyiyle guzel. 144hz 1ms Freesync ve Curved bir 1080p VA panel monitor icin her seyiyle cok iyi. Hem film video izlemede hem de oyunda guzel. Renk kalitesi ayarinda.

MSI monitörü almamanı şiddetle tavsiye ediyorum kronik olarak ölü nokta problemi var %90 çok şanslı değilsen servisle muhattap olucaksın.. Ayrıca Curved monitör seçmemeye çalış servisteki arkadaşım ile görüştüğümde tüm problemler genelde Curved monitörlerde çıkıyormuş neden dersen açıklaması paneli bütün olarak basmak zorunda kalıyorlarmış panel üreticileri bundan kaynaklı ölü piksel hatalarını çözemiyorlarmış..

MSI monitörü almamanı şiddetle tavsiye ediyorum kronik olarak ölü nokta problemi var %90 çok şanslı değilsen servisle muhattap olucaksın.. Ayrıca Curved monitör seçmemeye çalış servisteki arkadaşım ile görüştüğümde tüm problemler genelde Curved monitörlerde çıkıyormuş neden dersen açıklaması paneli bütün olarak basmak zorunda kalıyorlarmış panel üreticileri bundan kaynaklı ölü piksel hatalarını çözemiyorlarmış..
Hocam valla sans midir bilmiyorum bende problem yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı