144 Hz monitör oyunda 30 Hz çalışıyor

Briqht

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Monster Abra A5 v16.3 Laptopum var. LG 23, 8" 24GN600-B monitörünü aldım. HDMI kablo ile bağlanıyorum. 1920*1080 çözünürlükte 120 Hz alıyorum ama Valorant'a girince ayarı yapıyorum, 120 Hz seçiyorum fakat Görüntü Ayarları'nda 30 Hz'ye düşüyor. Sorunu Mini Display Port ile çözerim diye düşündüm. Çözülür mü?

Monitörün Mini Display Port portu yok.

Yanlış HDMI portuna takiyor olmayasın? HDMI 1 144 Hz, HDMI 2 60 Hz'dir. LG de Adaptive Sync kapalı iken açıkken HDMI 1 100 Hz, DP 144 Hz'dir.

Windows'un genel görüntüleme ayarlarını kontrol ettiniz mi?

Evet Valorant'a giriyorum120 Hz sonra Alt Tab atıp kontrol ettiğimde ise 30 Hz düşüyor

Monitörün Mini Display Port portu yok.

Zaten Mini Display Port'ları bir ucu normal Display Port diğer ucu Mini Display Port oluyor

Yanlış hdm portuna takiyor olmayasın, hdm 1, 144 Hz, hdm 2, 60 Hzdir, LG de adapticsyn kapalı iken açıkken hdm 1, 100 Hz, DP 144 Hzdir.

HDMI 1 olduğunu nereden anlayacağım?

Evet Valorant'a giriyorum120 Hz sonra Alt Tab atıp kontrol ettiğimde ise 30 Hz düşüyor

Zaten Mini Display Port'ları bir ucu normal Display Port diğer ucu Mini Display Port oluyor

HDMI 1 olduğunu nereden anlayacağım?
HDMI portunun üzerinde yazar, veya monitör ayarlama ekranında hangi porttan bağlandığınız görünür.

Yeni konular

Geri
Yukarı