144 Hz Monitör Yırtılma

Vittorio

Hectopat
Arkadaşlar 144 hz bir oyuncu monitöründe oyunlarda vsync açılmasa bile yırtılma olur mu? Sizce böyle bir monitörde vsync açılmalı mı yoksa kapalı mı tutulmalı?

Bir de Nvidia, Adaptive Vsync diye birşey çıkarttı. Bunu deneyen varmı oyunlarda ne gibi artıları var? En önemlisi ise Nvidia Kontrol Panel'den Adaptive Vsync ayarını açtığımızda, ayrıca oyunlardaki vsync ayarını açmalımıyız yoksa kapalı mı tutmalıyız. Sadece Adaptive Vsync yeterli mi? Arkadaşlar lütfen bilen varsa cevabını versin.

Ekran kartın çok güçlüyse yani 144 fps üstünde kareyi ekrana veriyorsa, yırtılma olacaktır. Yırtılma olmaması için vsync açabilirsin. Zaten 144 fps çok iyi bir değerdir.

Deneyemiyorum ki Adaptive vsync olayını. Benim ekran kartım GTX 460. Ve 400 serisinde Adaptive Vsync desteklenmiyor. Desteklese denicem ve rahatlıcam. Oyunlarda yüksek-orta ayar arası hangi ekran kartı 144 fps' yi geçebilir ki? Demek ki 144 hz üstü fps alamazsan vsync açmayada gerek yok çünkü yırtılma olmayacak öyle değil mi?

yırtılma oluyor güzel kardeşim daha sebebini bende anlamadım ama monitörde yırtılma oluyor
2k da 60-120 fps arası mmorpg oynuyorum raidlerde yırtılma oluyor.
monitörüm asus MG278q 144hz 1 ms, ekran kartı 980 ti

Ekran kartı ayarlarında ve oyun ayarlarında dikey senkronizasyon' nu açıp kapatarak değişime bakabilir misiniz?

Ekran kartı ayarlarında ve oyun ayarlarında dikey senkronizasyon' nu açıp kapatarak değişime bakabilir misiniz?

eNvidia kontrol panelden dikey senkronizasyonu kapalı tutuyorum, açık olunca oyun 30 fps ve fps in altına düşüyor Pvp ve raidlerde donma oluyor ayrıca v-sync i açtıktan sonra 144hz monitör ne işe yarıyor ???? raid esnasında zaten 60-120 fps arası performans alıyorum..

sonuç olarak 144hz monitöre verilen para çöp ALMAYIN!!!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı