144 Hz monitörden 144 FPS üstü almak mantıklı mı?

BerzerkFrost

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Memur
144 Hz monitörümden 144 FPS üstü görüntü almak mantıklı mı?

Bazı oyunlarda yüksek ayarlarda 130 150 arası FPS alıyorum ama rekabet gereken oyunlarda daha fazla FPS alabilmek için grafikleri en düşüğe alıyorum 250 300 arası FPS almaya başlıyorum ama bunun avantajını görebiliyor muyum emin değilim.

Saçma bir soru nasıl sabitliyorsunuz 144 Hz'e. Bilmediğim için soruyorum. Oynadığım oyunda öyle bir ayar yok.
Sync teknolojileri monitörün tazeleme değerine FPS'i sabitliyor, Nvidia ekran kartları için G-sync, her ekran kartı için V-sync ve Adaptive Sync var, monitörün hangisini destekliyorsa.
Monitör modeliniz nedir ?
Mpg27cq Msi 2k

Monitörümde freesync açık ekran kartım amd. Başka ayara gerek var mı ?
Oyunun görüntü ayarlarından V-sync açmanız gerek

Farkı en iyi siz anlarsınız, eğer 144FPS sabitleyince oluşan gecikmeyi hissetmiyorsanız sabitleyin, ama hissediyorsanız sakın öyle birşey yapmayın, oyun zevkini kaçırır.
Acayip fark ettiriyor, bir çözümü yok mudur 144FPS ve düşük MS'ye ulaşmanın?

144 Hz monitörümden 144 FPS üstü görüntü almak mantıklı mı?

Bazı oyunlarda yüksek ayarlarda 130 150 arası FPS alıyorum ama rekabet gereken oyunlarda daha fazla FPS alabilmek için grafikleri en düşüğe alıyorum 250 300 arası FPS almaya başlıyorum ama bunun avantajını görebiliyor muyum emin değilim.

Avantaj göremezsin ama bir zararıda olmaz dostum. V-Sync vb açma. Açarsan gecikme artaracaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı