144 Hz monitörü 120 Hz'te kullanmak zararlı mı?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Ekran kartı boşta kullanımda 144 Hz olarak kullanıldığında ısındığı için 120 Hz yaptım. Uzun bir süre 144Hz'de kullandım. Bugün daha yeni 120 Hz yaptım, bunun herhangi bir şeye zararı olur mu acaba?

Akıcılık olarak pek bir fark göremedim. Sadece Battlefield 1'de bir tık daha akıcı gibiydi 144 Hz. Ya da bana öyle geldi, bilmiyorum. Normalde nasıl bir fark var acaba 120 ve 144 arasında?

Son düzenleyen: Moderatör:
144 Hz'de monitörün saniye başına 24 kare fazladan gösterecek onun dışında bir fark yok. Ben de laptopa bağladığım için 144Hz monitörümü 120Hz'de kullanıyorum bir sıkıntı yok 6 aydır.

Hocam AMD ekran kartlarında öyle bir sıkıntı var normalde olmaması gerekirken yüksek VRAM hızına çıkıyor Radeon yazılımından özel çözünürlük ayarlarsanız sorununuz ortadan kalacak muhtemel.

144 Hz'de monitörün saniye başına 24 kare fazladan gösterecek onun dışında bir fark yok. Ben de laptopa bağladığım için 144Hz monitörümü 120Hz'de kullanıyorum bir sıkıntı yok 6 aydır.

Peki masaüstünde 120 Hz olarak yenileme hızım var benim.
Battlefield 1'de Hertz oranını oyun ayarlarından 144Hz olarak yaptığım vakit oyunda da 144Hz'den faydalanabilir miyim bu şekilde?
Yoksa masaüstünde de 144Hz mi olması gerekli?
Sadece Battlefield 1 için oyunun kendi ayarlarından 144 Hz yapmak yeterli mi?

Peki masaüstünde 120 Hz olarak yenileme hızım var benim.
Battlefield 1'de Hertz oranını oyun ayarlarından 144Hz olarak yaptığım vakit oyunda da 144Hz'den faydalanabilir miyim bu şekilde?
Yoksa masaüstünde de 144Hz mi olması gerekli?
Sadece Battlefield 1 için oyunun kendi ayarlarından 144 Hz yapmak yeterli mi?
Oyun ayarlarından değiştirirsen istediğin ayara geçmiş olacaktır. Ben masaüstünde 60hz kullanıyorum csgo, lol vb. oyunlarda 120hz yapıyorum. Keyfine kalmış.

Oyun ayarlarından değiştirirsen istediğin ayara geçmiş olacaktır. Ben masaüstünde 60Hz kullanıyorum CS:GO, LoL vb. oyunlarda 120Hz yapıyorum. Keyfine kalmış.

Ama hocam masüstü çözünürlüğü 120Hz.
Sadece oyun ayarlarından 144Hz yapmak, o Hertz'i gerçekten veriyor mu peki oyundayken?
Tamamdır oyunda ayarlardan 144 Hz yaptım. 120 Hz'e göre daha akıcı duruyor. Monitör 144 Hz destelediği için rahtça oyun ayarlarından 144 Hz'e alabildim. Masaüstünde de 120 Hz kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı