144 Hz monitörü 165 ya da 240 Hz yapma

ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD monitör kullanıcısıyım sağlıklı bir şekilde 144'ten en fazla kaç Hz'ye çıkartabilirim 240 yaparsam bir zararı olur mu? Yoksa 165 mi yapayım? Vatan Computer'i aradım 165 yap dedi ama üstüne çıkma dedi zaten 1 sene garantisi var çizgi yırtılma vs olursa getirirsin dedi ne yapayım sizce arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
ViewSonic XG2405 24" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full HD monitör kullanıcısıyım sağlıklı bir şekilde 144'ten en fazla kaç Hz'ye çıkartabilirim 240 yaparsam bir zararı olur mu? Yoksa 165 mi yapayım? Vatan Computer'i aradım 165 yap dedi ama üstüne çıkma dedi zaten 1 sene garantisi var çizgi yırtılma vs olursa getirirsin dedi ne yapayım sizce arkadaşlar?

Görüntü ayarlarında 144Hz'den başka yoksa yapamazsın. Görüntü ayarlarına baktın mı?

Bu konu ve rehberlere bakın derim.

Hocam ASUS VG249Q1R monitörümde monitör ayarlarından overclock mod var onu açınca 165 Hz oluyor ancak fabrika çıkışlı olduğundan bu şekilde.

Yapabilirsin. 165Hz monitörlerin genelde hepsi 144Hz, burada önemli nokta panelin hangi markaya ait olduğu.
Eğer ki kullandığı panele sahip 165Hz monitör varsa acımadan yap hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

Destekliyor evet aradım sorduğumda 165 yapabilirsiniz dedi 240'da destekliyor fakat sağlıklı olurmu bilmiyorum,bilmeyen arkadaşlar için NVİDİA Kontrol Paneli,Çözünürlük Değiştirme sonra hemen altındaki özelleştire geliyoruz ondan sonra özel çözünürlük oluştur dediğimiz zaman istediğimiz oranları deneyebiliyoruz ben daha denemedim ama 165 yapıcam sanırım zaten deneme aşamasında desteklenmiyorsa hata veriyormuş.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı