144 Hz PUBG Mobile'de etki eder mi?

FPS değeri yükselmez. Yenileme hızı hissedilir. Oyunun PC tarafında senkronizasyonunu bilmiyorum. Yüksek FPS değerlerine ulaşmıyorsa 60 üzerine çıkmıyorsa mesela almak gereksiz.
Hocam 90 fps var şu an. 120 de gelecek ama ne zaman kim bilir. Aslında soru şuydu akıcılık hisseder miyim ? Yorumlara göre hissedeceğim.

PUBG m in optimizasyonu çok kötü çok iyi bir pcniz olsa bile 144+ FPS alamazsanız eğer CS:GO Valorant gibi oyunlar oyunuyorsanız ve PC niz böyle oyunlarda 144+FPS alabilirse alın ama haberiniz olsun monitörün Hz değerinde FPS alamazsanız oyun akıcı değil tam tersi düşük FPS alır gibi hissedersiniz sadece PUBG m için 144 Hz monitör alırsanız daha kötü olur sizin için.
Ama arkadaş 144 fps dememiş, 60 hertze göre akıcılık hissedebilir miyim demiş. Zaten yarın ve haftaya gelecek olan güncellemede 120 fps özelliği geliyor. Şu an sadece 60 ve 90 var.
Akıcılık ve hissiyat olmasa yayıncılarda 144 veya 200 üzeri hzli monitörler almazdı.

Akıcılık yönünde hissedilir bir fark olur. Ben 144 Hz ile 90 fps ayarlarda oynarken gayet akıcı hissediyorum. Bir kere emülatör ayarından dolayı 60 fps e düştü, bariz şekilde yavaşlamış hissettim. Bu arada 90 fps ayarlarda oynayan arkadaşlar kaç fps alıyor? Ben kare hızını göster dediğimde 82–85 civarında kalıyor. Cihaz steam PUBG de 1080p yüksek ayarlarda 90 fps civarını görebilen bir cihaz. Kısaca emülatörde 90 fps seçili iken birkaç fps düşük göstermesi normal mi? 60 fps seçeneğinde de aynı şekilde oluyor çünkü.

Akıcılık yönünde hissedilir bir fark olur. Ben 144 Hz ile 90 fps ayarlarda oynarken gayet akıcı hissediyorum. Bir kere emülatör ayarından dolayı 60 fps e düştü, bariz şekilde yavaşlamış hissettim. Bu arada 90 fps ayarlarda oynayan arkadaşlar kaç fps alıyor? Ben kare hızını göster dediğimde 82–85 civarında kalıyor. Cihaz steam PUBG de 1080p yüksek ayarlarda 90 fps civarını görebilen bir cihaz. Kısaca emülatörde 90 fps seçili iken birkaç fps düşük göstermesi normal mi? 60 fps seçeneğinde de aynı şekilde oluyor çünkü.

Evet 90 stabil vermiyor. 82 - 88 arası felan. Güncelleme ile 120 fps özelliği gelecek fakat henüz ayrıntı vermediler.

Akıcılık olarak fark olur yani. Evet teşekkür ederim. Oyun akıyor fakat monitör tırttı. Sipariş verdim gelecek akıcılığa da bakacağım. :)

60 hz ile hiç bir akıcılık alamıyordum. 144 ile alırım.
Tabi bir fark hissedersiniz size tavsiyem PUBG şu an 120 FPS ile emulatörde oynanabiliyor videoları izleyerek 120FPS yapın.
Hocam ban sebebi diyorlar ona? İlgili video varsa atabilir misiniz ? Bir bakayım.

Teşekkür ederim. Millet yanlış anladı sanırım. 144 fps alabilir miyim dedim sandılar. Ben 60 hz ye göre akıcı olur mu oyun demiştim. Teşekkür ederim.
Bizim söylemeye çalıştığımız oyun mobil oyunu. Akıcılık tabi ki hissedersiniz. Fakat mobil oyunlar genellikle bilgisayara optimize edilmediğinden ötürü çok iyi bir bilgisayar ile bile iyi bir performans almak zorlaşıyor. 90-120-144 FPS görmeniz lazım ki akıcılığı hissedesiniz.

Bizim söylemeye çalıştığımız oyun mobil oyunu. Akıcılık tabi ki hissedersiniz. Fakat mobil oyunlar genellikle bilgisayara optimize edilmediğinden ötürü çok iyi bir bilgisayar ile bile iyi bir performans almak zorlaşıyor. 90-120-144 FPS görmeniz lazım ki akıcılığı hissedesiniz.
Doğru. Ayrıca 60 fps alırken normal 60 gibi hissedemiyorum ben, sanki 40 gibi hissediyorum. O açıdan alışınca 90 bile az geliyor.

Ama arkadaş 144 FPS dememiş, 60 Hertz'e göre akıcılık hissedebilir miyim demiş. Zaten yarın ve haftaya gelecek olan güncellemede 120 FPS özelliği geliyor. Şu an sadece 60 ve 90 var.
Akıcılık ve hissiyat olmasa yayıncılarda 144 veya 200 üzeri hzli monitörler almazdı.

Bende zaten belirttim herhangi bir oyunda monitörün Hz değerinde FPS alamazsanız daha tam tersi daha kötü olur dedim.

Merhabalar önceden 60 Hertz monitör ile oynuyordum 90 FPS'ye çekip fakat 90 FPS hissedemiyordum. Zaten en yüksek FPS 90. 144 Hertz ile biraz da olsa akıcılık hissedebilir miyim? 60'a göre. Teşekkür ederim.

Yapabileceğiniz en iyi şey 144 FPS'in üzerinde bir güncelleme gelmesini beklemek gelmezse 75 Hz almanız daha faydalı aksi taktirde gelmezse ve 144 Hz monitör kullanırsanız oyunda sanki 30-40 FPS ile oynarmış gibi hissedersiniz.

Dostum Hz ayarları değiştirilebiliyor Max 120 FPS alınabilirse monitörü 75 Hz sabitleyebilirler:)
Aslında soru şuydu akıcılık hisseder miyim?

144 Hz al ve sonra ayarını 75 Hz olarak sabitle eğer sabitlemezsen akıcı bir şekilde oynayamazsın ve oyun sanki kasar gibi hissedersin oyuna 144+ FPS ayarı gelirse monitörün Hz ayarını tekrar 144 Hz yaparsın:)

Son düzenleme:
Sizi bilemem ama ben 144 Hz ekranda 90 fps alırken gayet akıcı hissediyorum. Ayrıca bilgisayarın özelliklerini bilmiyoruz, 75 Hz monitör neden önerdiniz anlam veremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı