1440p +144Hz IPS panel monitör tavsiyesi

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Aklımda bu fotoğraftaki monitör var. Siz ne diyorsunuz? Bir de bu Gaming.net güvenilir bir site mi?

Dosya Ekleri

• 6B67B854-CC4D-4D2E-B7E7-B676B8F074E7.png
    6B67B854-CC4D-4D2E-B7E7-B676B8F074E7.png
    155,4 KB · Görüntüleme: 169
Bunun L1A ile biteni var. Aralarında bir fark vardı ama hatırlayamadım. Memnunum. Ancak HDR sadece HDMI'da var. 120, 144 FPS ise DP'de.

Bütçenizi de belirtirseniz daha iyi olur skala geniş, paylaştığınız ASUS monitörden 5000 TL civarı olarak anlıyorum.

Flat - Curved?
IPS-VA?
Pivot ayarları önemli mi?
Renk aralığı geniş olması önemli mi?

Bu sorulara cevabınız nedir? Hangi tür oyunları oynarken iyi görüntü almak istiyorsunuz?

Hikaye tabanlı oyunlarda ben tüm renkleri iyi görmek istiyorum diyorsanız panelin fiyatı da artıyor. Ya da ben FPS oynuyorum çok önemli değil diyorsanız F/P modellere yönelebilirsiniz.

Piyasada olan ve düşündüğünüz bir monitörü Rtings üzerinde aramanızı öneririm

Resimdeki monitörü birkaç ay önce Gaming.gen'den cashbacklerle beraber ~4200TL'ye gelecek şekilde almıştım. Gerçekten çok güzel bir monitör, tam FP ve bu bütçede rakipsiz. Fiyattan bağımsız konuşuyorum, kesinlikle alınır. Bilmeniz gereken tek şey, dahili hoparlörlerinin gerçekten kalitesiz olduğu. Onun dışında her açıdan memnun eder.

Bütçenizi de belirtirseniz daha iyi olur skala geniş, paylaştığınız ASUS monitörden 5000 TL civarı olarak anlıyorum.

Flat - Curved?
IPS-VA?
Pivot ayarları önemli mi?
Renk aralığı geniş olması önemli mi?

Bu sorulara cevabınız nedir? Hangi tür oyunları oynarken iyi görüntü almak istiyorsunuz?

Hikaye tabanlı oyunlarda ben tüm renkleri iyi görmek istiyorum diyorsanız panelin fiyatı da artıyor. Ya da ben FPS oynuyorum çok önemli değil diyorsanız F/P modellere yönelebilirsiniz.

Piyasada olan ve düşündüğünüz bir monitörü Rtings üzerinde aramanızı öneririm
Çok teşekkürler öncelikle. 5300 civarına kadar çıkabilirim. Curved olmasi sorun değil. Oyun oynamak için alıyorum. Ama film izlerken falan da güzel göstermesini isterim.

Bunun L1A ile biteni var. Aralarında bir fark vardı ama hatırlayamadım. Memnunum. Ancak HDR sadece HDMI'da var. 120, 144 FPS ise DP'de.
HDR önemli bir özellik mi?

Film dizi izlerken güzel oluyor. Bundaki HDR400 olduğundan çok iyi değil. Detaylarını bilmiyorum ama.
Çok teşekkürler öncelikle. 5300 civarına kadar çıkabilirim. Curved olmasi sorun değil. Oyun oynamak için alıyorum. Ama film izlerken falan da güzel göstermesini isterim.

HDR önemli bir özellik mi?

Geri
Yukarı