2K IPS Panel 144Hz Profesyonel Monitör Tavsiyesi

Ytweny

Hectopat
Herkese merhaba,

Profesyonel kullanım için monitör arıyorum. İstediğim özellikler:

-%100 sRGB sağlaması.
-2K çözünürlük
-27 inç ekran
-IPS panel
-144Hz tazeleme hızı
-Flicker free

144Hz oyun harici kullanımlarda fazla görünebilir, boş zamanlarımda oyun oynamayı sevdiğimden dolayı benim için önemli bir özellik.

İnternette 144Hz ürün fazla bulamadım, 4K 60Hz duruma göre düşünebilirim. Bilgisayarım besleyebilecek kapasitede. Bütçem 4000-5000₺ civarında. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

İsteklerime uyuyor fakat “Gaming” ibaresi beni biraz korkutuyor. Profesyonel kullanım benim için daha ön planda. Deneyimleme şansım pek olmayacak. Renk doğruluğu nasıldır, çalışma için kullanımlara uygun mudur ?

VA panel ve curved olması istemediğim özellikler. Farklı önerilerilerinize açığım.

144Hz, 1MS ve benzeri özellikler bulunan monitörlerin hemen hepsine ''Gaming'' yazar zaten. Oyuncuların yoğun olarak tercih ettiği ürünler bunlar. Bir tercih yapmak gerekiyor. Oyun için tasarlanmış ürün, özellikleri sayesinde iş için de kullanılabilecek durumda ise tercih edilebilir. Bunu en iyi profesyonel kullanıcı bilir. Profesyonel kullanım için üretilmiş ürünler ile bu tarz ürünler arasında kimi farklar olması beklenebilir. Renk doğruluğu dışında da iş kullanımını kolaylaştıracak farklı özellikler de olabilir.

Öğrenci değilsen, yapacağın işten para kazanıyorsan, günün büyük bölümü iş için kullanım ile geçecek ise profesyoneller için üretilmiş ürünlere bakmak iyi olur.

Herkese merhaba,

Profesyonel kullanım için monitör arıyorum. İstediğim özellikler:

-%100 sRGB sağlaması.
-2K çözünürlük
-27 inç ekran
-IPS panel
-144Hz tazeleme hızı
-Flicker free

144Hz oyun harici kullanımlarda fazla görünebilir, boş zamanlarımda oyun oynamayı sevdiğimden dolayı benim için önemli bir özellik.

İnternette 144Hz ürün fazla bulamadım, 4K 60Hz duruma göre düşünebilirim. Bilgisayarım besleyebilecek kapasitede. Bütçem 4000-5000₺ civarında. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Hocam ne tercih ettiniz ben de benzer özellikte 3100TL bütçe ile monitör bakıyorum öneriniz var mıdır?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı