1440p Curved, Ultra Wide & Wide QHD Derin F/P Analiz & Tartışma

H100i Platinum Rgb Se var bende. Valla arka kapağı çıkarıp sizin için bir bakarım unuttum. Bağlantı seçeneği konusunda zengin ama ona eminim sata ve direk on-board usb ile de güç seçeneği vardı; ne ile bağladığımı hatrlayamadım , yazacağım.

Aoc benm de gündemimde şuan ürün elinize geldiyse ivedi görsel ve yorum alırım valla çok işime yarar.
Hayırlı olsun bu arada.
tabi. az sonra ürünleri kutularından çıkaracağım kurulum için. monitörüde gönderirim size. ulaşabileceğim mail adresiniz var mı?

Merhaba. Ürünün kurulumu çok basit. Standa ayak geçiyor ayağa da ekran. Toplam 3 parça. Software i biraz sıkıntılı. Win10 ile uyumluluk gidermek falan gerekiyor. Ekrana gelirsek ilk izlenim olarak hoşuma gitti. 3440x1440 çözünürlükte ekrandaki yazıları okumakta bayağı zorlandım 65-70 cm mesafeden. O yüzden metin büyüklüğünü %125 yaptım. Film, video vs 21:9 formatında youtube dan açtığımda çok hoşuma gitti. Çok keyifli oluyor. Monitörün hoporlörü yok. Özelliklerinde var yazıyor ama mevcut değil. Sade ve basit bi tasarım. Monitörün hemen altında ayak üzerinde geniş bir boşluk var. Monitörün güç kablosu, dp 1.2 kablo, klavye ve mouse kablolarını buradan geçirdim. Çok kullanışlı. Kavisi çok iyi. Oyun deneyimi olarakta keyif verdi. Tabi oyunun minimum çözünürlüğünü de 2k yapmak gerekiyor bu da fps yi etkileyen bir unsur. Sonuç olarak memnunum. 4070 tl ye vatan dan almıştım. Fazlası olmaz diye düşünüyorum. Tavsiye ederim. Aklınıza takılan sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz
3FBF6ACE-EAA0-4A60-A011-24C848C57871.jpeg

Birkaç yorum da H110i pro/platinum SE gibi sıvı soğutmaların pompasındaki RGB'nin çalışması için 5pin SATA kablosuyla bağlanması gerekiyormuş gibi şeyler okudum. Bilginiz var mı? Benim PSU'ya bağlayabilir miyim.

Bugün Vatan'dan.
3440 X 1440 100Hz HDR'siz FreeSync 1500R uwqhd 1ms 300cd/m² 8Bit renk 4, 700 ₺ VA AOC CU34G2/BK 2020'i̇. C.
Sipariş ettim. Kullandıktan sonra hala almamış olursanız yorumlarımı paylaşırım.

Bende almak istiyorum. Yabancı sitede incelemesi vardı. X olanın 144 Hz. Onda bayağı bir sorun vardı. Faka 100 Hz olanın kalibrasyonu iyi yapılırsa bu sorunların nispeten giderildiği söylendi. 21/9 çoğu oyuna uyum sağlıyormuş. You tube gibi siteler için yazılımla tam ekran oluyormuş ama içerikte kaymalar yapıyormuş. Oyun iş ve sinema için ideal görünüyor. Yurt dışı yorumlarda olumlu puanlamaları var. Tecrübeni anlatır mısın mümkünse.
Sonradan fark ettim açıklamaları. Ben en az iki uygulama çalışıyorum. Exel veya vord veya Adobe ve internet tarayıcısı yan yana olarak. İkisini de panele sığması noktasında düşünüyorum ayrıca önemli husus da oyun performansı malum çocuk var 16 yasında FPS sistemimize göre 2K alıyoruz 70/100 olarak. Fakat FPS 70'in altına düşünce ekran karaması oluyormuş böyle bir tecrübe yaşadın mı?

Son düzenleme:
Bende almak istiyorum. Yabancı sitede incelemesi vardı. X olanın 144 Hz. Onda bayağı bir sorun vardı. Faka 100 Hz olanın kalibrasyonu iyi yapılırsa bu sorunların nispeten giderildiği söylendi. 21/9 çoğu oyuna uyum sağlıyormuş. You tube gibi siteler için yazılımla tam ekran oluyormuş ama içerikte kaymalar yapıyormuş. Oyun iş ve sinema için ideal görünüyor. Yurt dışı yorumlarda olumlu puanlamaları var. Tecrübeni anlatır mısın mümkünse.
Sonradan fark ettim açıklamaları. Ben en az iki uygulama çalışıyorum. Exel veya vord veya Adobe ve internet tarayıcısı yan yana olarak. İkisini de panele sığması noktasında düşünüyorum ayrıca önemli husus da oyun performansı malum çocuk var 16 yasında FPS sistemimize göre 2K alıyoruz 70/100 olarak. Fakat FPS 70'in altına düşünce ekran karaması oluyormuş böyle bir tecrübe yaşadın mı?
Merhaba. Şuan bende ki sistemle 100fps altına hiç düşmedim o açıdan sorunuzu cevaplayamayacağım. Monitör estetik olarak çok güzel, keyifli. Ama 3440x1440 da yazılar çok küçük kaldığından çoğu uygulama penceresi örneğin sol üstte açıldıysa görüş hizama yani ortaya getirip kullanıyorum. Bunun bir çözümü olarak görsel ayarlardan metin boyutu %125 olarak değiştirilebilir.
Yanyana pencereler otomatik açılıyor, mouse la sürüklenerek ayarlanabiliyor. Ama dediğim gibi yazılar çok küçük kaldığından hem ekranın sağında hem solunda aynı anda uygulama kullanırken yazıları büyütmek gerekiyor.
Kalibrasyon, ayarlarıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapmadım. Şuan default kullanıyorum.
Film izlemeyi düşünürseniz çok keyifli. Çoğu filmin formatı 21:9 zaten. Youtube da da izlediğim videoların %90 ı dediğiniz gibi yanlarda boşluk kalıyor. Ama ekran geniş olduğu için çok sorun etmedim. Oyunlarda ekstra avantajı var. Şuana kadar sadece witcher 2 de 21:9 desteği göremedim.
Tavsiye eder misin derseniz 32 inc 144hz ile bu monitör arasında çok kararsızdım. Ara sıra hala acaba 32 mi alsaydım diyorum. Çünkü bunun yüksekliği 27 inc e denk geliyor. Ama yine de çok keyifli. Verdiğiniz paraya değer. Yeni bir teknoloji sonuçta.

Merhaba. Şu an bende ki sistemle 100FPS altına hiç düşmedim o açıdan sorunuzu cevaplayamayacağım. Monitör estetik olarak çok güzel, keyifli. Ama 3440X1440'da yazılar çok küçük kaldığından çoğu uygulama penceresi örneğin sol üstte açıldıysa görüş hizama yani ortaya getirip kullanıyorum. Bunun bir çözümü olarak görsel ayarlardan metin boyutu %125 olarak değiştirilebilir.
Yan yana pencereler otomatik açılıyor, mouse la sürüklenerek ayarlanabiliyor. Ama dediğim gibi yazılar çok küçük kaldığından hem ekranın sağında hem solunda aynı anda uygulama kullanırken yazıları büyütmek gerekiyor.
Kalibrasyon, ayarlarıyla ilgili herhangi bir değişiklik yapmadım. Şu an default kullanıyorum.
Film izlemeyi düşünürseniz çok keyifli. Çoğu filmin formatı 21:9 zaten. YouTube'da da izlediğim videoların %90'ı dediğiniz gibi yanlarda boşluk kalıyor. Ama ekran geniş olduğu için çok sorun etmedim. Oyunlarda ekstra avantajı var. Şu ana kadar sadece Witcher 2'de 21:9 desteği göremedim.
Tavsiye eder misin derseniz 32 Inc 144Hz ile bu monitör arasında çok kararsızdım. Ara sıra hala acaba 32 mi alsaydım diyorum. Çünkü bunun yüksekliği 27 Inc'e denk geliyor. Ama yine de çok keyifli. Verdiğiniz paraya değer. Yeni bir teknoloji sonuçta.

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Vatan'dan alacaktım bu şirketten yaklaşık 3000
TL'lik alışverişim var. Israrlı arama ve meil atamama rağmen hiçbir şekilde özel bir indirim yapmadıklarından vazgeçtim ve İtopya'dan 32 Inc olan daha önce incelediğim ve beğenmiş olduğum fakat stoğu olamayan ve stoğa gelmesi ile farklı bir modelini aldım. Bu süreçte fikir değiştirmemin nedeni dediğiniz gibi yüksekliğin az olması ve en önemlisi metin sorunu oldu.
Monitörle ilgili olarak eğer bazı sorunlar algılarsanız şurada yaklaş 50 dakikalık bir video var. X olan ama özelikleri aynı farkı 144 Hz olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Kalibrasyonu mutlaka yapın daha olumlu etkileri oluyor. Yine yabancı sitelerde verilmiş.
Teşekkür ederim.

Açıklamalarınız için teşekkür ederim. Vatan'dan alacaktım bu şirketten yaklaşık 3000
TL'lik alışverişim var. Israrlı arama ve meil atamama rağmen hiçbir şekilde özel bir indirim yapmadıklarından vazgeçtim ve İtopya'dan 32 Inc olan daha önce incelediğim ve beğenmiş olduğum fakat stoğu olamayan ve stoğa gelmesi ile farklı bir modelini aldım. Bu süreçte fikir değiştirmemin nedeni dediğiniz gibi yüksekliğin az olması ve en önemlisi metin sorunu oldu.
Monitörle ilgili olarak eğer bazı sorunlar algılarsanız şurada yaklaş 50 dakikalık bir video var. X olan ama özelikleri aynı farkı 144 Hz olması.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Kalibrasyonu mutlaka yapın daha olumlu etkileri oluyor. Yine yabancı sitelerde verilmiş.
Teşekkür ederim.
32 inc alarak iyi yapmışsınız. Ben de bir sonraki monitörümü değiştiğim zaman bir daha ultrawide macerasına girmeyi düşünmüyorum.
Kalibrasyon için araştıracağım. Ben teşekkür ederim.

32 inc alarak iyi yapmışsınız. Ben de bir sonraki monitörümü değiştiğim zaman bir daha ultrawide macerasına girmeyi düşünmüyorum.
Kalibrasyon için araştıracağım. Ben teşekkür ederim.
Buradan Bulabilirsiniz
Saygılarımla.

Buradan Bulabilirsiniz
Saygılarımla.
hocam bu linktekine baktım . çok uzun ve karışık bir yazı. Videonda anlayamadım. Final olarak hangi ayarları yapmam gerekiyor siz bulabildiniz mi onu bu linkte?

İngilizceniz var mı? Eğer yoksa linki Yandex üzerinden çalıştırıp çevirin. Orada kendi test ve fabrika ayarları değerlerini vermekte ama 144Hz için. Kademe kademe uygun olan renk gama vs değerlerini kullanımınıza göre uygularsınız. Ben de monitör bulunmadığından ayarlama yapamıyorum. Yandex'le çevirerek tabloları ve değerleri okursanız anlaşılır olacaktır. Önceki videodada bazı ayarlamaların yapılması gerektiği belirtiliyor ve monitör daha iyi hale geliyormuş. Videoda temelde bulunan sorunların ayarlamalarla 100 Hz olan monitörlerde nispeten düzeldiğini ifade ediyor.

Geri
Yukarı