144Hz 1ms 24 inch G-Sync monitör tavsiyesi

3 yıldır tn panel kullanıyordum. 4 yıldır rekabetcinin benim görüşüm en zoru R6 oynuyorum. Daha yeni ips panel modele gectim 1ms. AOC 27GU2 modeli. Ips paneller senin abarttığın kadar kötü performans vermiyor. Tn panelden geçmenin bir zorluğunu cekiyosun başlarda biraz farklı hissettiriyor fakat oynadikca alışıyorsun. Ayrıca renkleriyle ve canlılığı ile AAA oyunlarıda ayri keyifle oynuyosun.
Hocam bende 2 yıldır TN panel kullanıyorum ve IPS panele geçmeyi düşünüyorum ağırlıklı olarak PUBG oynuyorum, zorluktan kastın tam olarak ne adamları görme konusunda mı zorluk oluyor? Ne gibi zorluklar oluyor yani.

Profesyonel derecede oynamıyorum ve hikaye oyunları oynamayı da çok seviyorum. Yani demek istediğim IPS ve TN arasında tepkime olarak öyle aşırı bir fark yoksa bende IPS tercih ederim. Neyse ya sanırım IPS alıcam memnun kalmazsam iade ederim. Son olarak VIEWSONIC ELITE XG2405'mi yoksa ASUS TUF VG249Q'mu? Sen bu iki model arasında kalsan hangisini tercih ederdin ikiside çok hoşuma gitti görsel olarak.

Ne zamandır IPS kullanıyorsun ve rahatlık derken neyi kastetttin ne konuda TN daha iyiydi IPS'e göre? Çünkü bende TN kullanıyorum ve IPS hiç kullanmadım PUBG oynuyorum genelde.
Hocam 3 4 gündür ips kullanıyorum. 3 yıldır tn rekabetçi r6 oynadım. Ilk günler biraz garipsedim R6 da. Renklerden mi bilemiyorum Tn panelden farklı hissettirdi. Akıcı monitör herşey güzel fakat biraz delay hisseder gibi oldum. Psikoljikte olabilir. Bugün ise herşey normal geldi. Alışma süreci diyelim. Yaptığım atışlardan herhangi bir gecikme vs olmadığına emin oldum. Ayrıca renkler inanilmaz güzel ve canlı Sanki 2k 4k monitor satin almışım hissi var.

Hocam 3 4 gündür ips kullanıyorum. 3 yıldır tn rekabetçi r6 oynadım. Ilk günler biraz garipsedim R6 da. Renklerden mi bilemiyorum Tn panelden farklı hissettirdi. Akıcı monitör herşey güzel fakat biraz delay hisseder gibi oldum. Psikoljikte olabilir. Bugün ise herşey normal geldi. Alışma süreci diyelim. Yaptığım atışlardan herhangi bir gecikme vs olmadığına emin oldum. Ayrıca renkler inanilmaz güzel ve canlı Sanki 2k 4k monitor satin almışım hissi var.
Anladım teşekkür ederim.

Profesyonel derecede oynamıyorum ve hikaye oyunları oynamayı da çok seviyorum. Yani demek istediğim IPS ve TN arasında tepkime olarak öyle aşırı bir fark yoksa bende IPS tercih ederim. Neyse ya sanırım IPS alıcam memnun kalmazsam iade ederim. Son olarak VIEWSONIC ELITE XG2405'mi yoksa ASUS TUF VG249Q'mu? Sen bu iki model arasında kalsan hangisini tercih ederdin ikiside çok hoşuma gitti görsel olarak.

Tercihim VG249Q'dan yana olurdu.

Viewsonic XG2405 modelini satın aldım. Malesef bu modelde de ekran yırtılması sorunuyla karşı kaşıyayım. Ancak aynı modeli kullanan başka bir arkadaşta ekran yırtılması yokmuş. Sanırım bende donanımsal bir sorun var, bir önceki monitörümde de ekran yırtılması vardı. Ne yapmam gerek bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı