24" 144Hz 1080p mi 27" 165Hz 1080p mi?

Meriad0c

Centipat
Arkadaşlar, oyun oynamak için en ideal 24" 144 Hz (1080p) monitör mü sizce yoksa 27" 165 Hz (1080p) monitör mü? Oynadığım oyun türü genellikle FPS, MOBA üzerine. Oyun ismi olarak da LoL, Valorant vs. olarak söyleyebilirim. Bazı forumlar, konularının yorumlarında 27" 1080P olduğu için ekran büyüklüğünden dolayı pikselleri sayabilirsiniz tarzında yorumlar gördüm ve kafamı karıştırdı. Bilgili, tecrübe edinmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Ve bunun haricinde 144 Hz ile 165 Hz arasında çok fark var mıdır?

27 inç monitörde Valorant gibi FPS oyunları oynanmaz çünkü FPS oyunlarında monitöre yakınlaştığınız için gözünüz bozulabilir ve televizyona çok yakın baktığınızdaki gibi pikseleri sayarsınız. En ideali 24 inç monitör ve size tavsiyem AOC 24G2U.

Monitöre uzak durup arkasına yaslanarak takılan biriyseniz 27 inç. Monitörün dibine girerek oynuyorsanız 24 inç.
27 inçte piksel ne kadar sayarsın bilmiyorum ama 24 inçte monitöre yakın olma zorunluluğu gözleri çok yoruyor.

27 inç monitörde Valorant gibi FPS oyunları oynanmaz çünkü FPS oyunlarında monitöre yakınlaştığınız için gözünüz bozulabilir ve televizyona çok yakın baktığınızdaki gibi pikseleri sayarsınız. En ideali 24 inç monitör ve size tavsiyem AOC 24G2U.

24G2U tavsiye sebebiniz nedir hocam? Almayı planlıyorum.

24G2U tavsiye sebebiniz nedir hocam? Almayı planlıyorum.
Hocam IPS panel olması ve 24 inç 144 Hz olması çok iyi. IPS panel olduğunu için renkleri çok canlı ve güzel. Benim aldığım için söylüyorum CS:GO oynarken yağ gibi kayıyor ekranda kırılmalar takılmalar yok bayağı iyi yani. YouTube'da oyun testleri ve inceleme videoları da var oradanda bakabilirsiniz.

Hocam IPS panel olması ve 24 inç 144 Hz olması çok iyi. IPS panel olduğunu için renkleri çok canlı ve güzel. Benim aldığım için söylüyorum CS:GO oynarken yağ gibi kayıyor ekranda kırılmalar takılmalar yok bayağı iyi yani. YouTube'da oyun testleri ve inceleme videoları da var oradanda bakabilirsiniz.

Bende CS:GO oynamak içn alacağım herhangi BR gecikme yaşıyor musun? Nezamandan beri kullanıyorsun hocam? Aldığında ölü piksel var mıydı? Nereden aldın?

Bende CS:GO oynamak içn alacağım herhangi BR gecikme yaşıyor musun? Nezamandan beri kullanıyorsun hocam? Aldığında ölü piksel var mıydı? Nereden aldın?

Hocam gecikme veya dalgalanma olmadı. 2 aya yakındır kullanıyorum. İtopya'dan almıştım ve ilk aldığımda bende ölü piksel testi yapmıştım. Benim aldığımda monitörde ölü piksel çıkmadı ama ölü piksel çıkması şansa bağlı bende çıkmadı diye sizde de çıkmayacak diye bir şey yok. Ama alacaksanız alın yağ gibi kayıyor takılma yok.

Hocam gecikme veya dalgalanma olmadı. 2 aya yakındır kullanıyorum. İtopya'dan almıştım ve ilk aldığımda bende ölü piksel testi yapmıştım. Benim aldığımda monitörde ölü piksel çıkmadı ama ölü piksel çıkması şansa bağlı bende çıkmadı diye sizde de çıkmayacak diye bir şey yok. Ama alacaksanız alın yağ gibi kayıyor takılma yok.

Mağazaya gidip kendim test ederek satın alabilir miyim? Test etmeye izin var mıdır?

Mağazaya gidip kendim test ederek satın alabilir miyim? Test etmeye izin var mıdır?
Kardeşim fps oyunları oynuyorsan kesinlikle 24 hiç bir pro oyuncu 27 inc kullanmıyor. Tabi istisnalar hariç ben görmedim.

IPS panel önermem. Hala daha TN hızına yetişebilmiş değil. 1 ms falan diyorlar ama hikaye. Yabancı bir kanal bunu testlerle gösteriyor. ASUS'un 280 Hz IPS panel monitörünü bende alacaktım izledikten sonra vazgeçtim. Ama ben öyle rekabetçi oyunlarda o kadar ciddiye almam ve hikayeli oyunda oynarım diyorsan IPS alabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı