144Hz - 1MS monitör tavsiyeleri

Kanka bu birçok kişinin tavsiyesidir
Birçok esporcuda kullanıyor bunu ve fiyatıda 144hz deki monitörlere göre gayet uygun

Kanka bu birçok kişinin tavsiyesidir
Birçok esporcuda kullanıyor bunu ve fiyatıda 144hz deki monitörlere göre gayet uygun
Bu monitörle çalışacak RTX kartı zor bulursun, çok eski bir model. DP girişi ve Freesync yok. Bu parayı bu monitöre vermek çöp olur.
Güncellenen versiyonuna bakılabilir ama onun da renkleri oldukça kötü.
E-spor turnuvalarında kullanılmasının nedeni Benq'nun birçok turnuvaya sponsor olması.
Pardon şimdi fark ettim güncellenen versiyonmuş DP var ama Freesync yok.

Bu monitörle çalışacak RTX kartı zor bulursun, çok eski bir model. DP girişi ve Freesync yok. Bu parayı bu monitöre vermek çöp olur.
Güncellenen versiyonuna bakılabilir ama onun da renkleri oldukça kötü.
E-spor turnuvalarında kullanılmasının nedeni Benq'nun birçok turnuvaya sponsor olması.
Pardon şimdi fark ettim güncellenen versiyonmuş DP var ama Freesync yok.
Ben o monitörü alacaktım ama sizin yazınızdan sonra çelişkiye düştüm. Max 1800 TL bütçesi olan birisine TN panel olarak ne önerirsiniz. Sadece oyun amaçlı.

Ben o monitörü alacaktım ama sizin yazınızdan sonra çelişkiye düştüm. Max 1800 TL bütçesi olan birisine TN panel olarak ne önerirsiniz. Sadece oyun amaçlı.

Neden VA panel bakmıyorsunuz?
IPS; renkler canlı
TN; renkler kötü ama hızlı
VA; TN panel hızına ve IPS panel rengine yakın.

Neden VA panel bakmıyorsunuz?
IPS; renkler canlı
TN; renkler kötü ama hızlı
VA; TN panel hızına ve IPS panel rengine yakın.
VA panellerin ms değerlerinin 8-10 civarına kadar çıkabildiğini okumuştum forumda o yüzden VA almak istemiyorum. Şuanda kullandığım monitör 9-10 senedir kullandığım bir monitör olduğu için alacağım monitör şu ankinden daha kötü olamaz herhalde.

VA panellerin ms değerlerinin 8-10 civarına kadar çıkabildiğini okumuştum forumda o yüzden VA almak istemiyorum. Şuanda kullandığım monitör 9-10 senedir kullandığım bir monitör olduğu için alacağım monitör şu ankinden daha kötü olamaz herhalde.

Modelden modele göre değişir, gtg de 1 ms degerini yakalamaları her zaman mümkün olmasada mprs ( yanlış yazıyor olabilirim düzeltin ) 1 ms ve ghostingsiz bir görüntü sunuyor.

Ve gtg 1 VA panellerde mevcut.

Bende 2k 144 hz 1 ms monitör arıyorum.
Sanırım Msi mpg27cq veya mag27cq
Ikisinden birini alacağım.

Modelden modele göre değişir, gtg de 1 ms degerini yakalamaları her zaman mümkün olmasada mprs ( yanlış yazıyor olabilirim düzeltin ) 1 ms ve ghostingsiz bir görüntü sunuyor.

Ve gtg 1 VA panellerde mevcut.

Bende 2k 144 hz 1 ms monitör arıyorum.
Sanırım Msi mpg27cq veya mag27cq
Ikisinden birini alacağım.
Gtg si 1ms olan VA monğtör hangisiymiş ? Fiyatı iyiyse bende almayı düşünüyorum.ama açıkcası 10 senelik tn monitörümün gtg ms i 4ms. Gidip bi dünya para verip curved alacağım ve yine 24 inç yine gecikmesi aynı monitör almak istemem ondan yine tn e yöneldim..

Ben de şu an monitör araştırıyorum. Curved mi yoksa normal mi alacağıma karar veremye çalışıyorum ama curved alırsam şunu alacağım. Hem şu an uygun fiyatta.
Hocam aynı üründe karar kıldık sanırım 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı