144Hz IPS monitör alınır mı?

Çoğu IPS panelde 1 ms tepkime süresine alınca ghosting oluyor. Bu yüzden TN panel öneriliyor. Ancak monitörü kendi normal tepkime süresinde kullanırsanız bir şey olmaz.

Dostum monitörün sunduğu özellik 1ms neye göre ghosting olduğunu çıkardın anlamadım.
TN daha az gecikme olur misal IPS 1ms ise TN 0.5 ms VA ise 2ms, 3ms.

Dostum TN panellerdeki seçeneklerle ilgilenmiyorum 2 monitör söyledim onların arasındaki farklardan bahsediyoruz.

IPS panelin renkleri daha canlıdır. Hem film hem hikaye oyunlaeını oynuyacaksan IPS al fakat IPS TN'ye göre daha pahalı.

1 ms IPS panelleri denenlerin hepsi pazarlama stratejisi. O 1ms olsa olsa MPRT değeridir. GtG değil yani.

Yanlış bilgi
Neyin 1 ms olduğunu belirtmemişler bile o değer GtG değil.

Son düzenleme:
Link
27 inch 144 hz. Fakat neden ucuz olduğunu anlayamadığım bir ürün bu. Yani bir sıkıntısı mı var acaba? Çünkü asus aoc falan 23.8 monitörleri 1900 civarı satarken bu 27 inch.

TN paneller çok hızlı ,doğru. Ancak renkleri siyah beyaza daha yakın görmek istiyorsanız veya görüntü kalitesinden fazlasıyla feragat edebilirim diyorsanız TN panele yönelin. Aksi takdirde, günümüzün IPS panellerinin gelişmesiyle beraber IPS panel almak en mantıklısıdır. Düşük gecikme IPS panellere de yavaş yavaş yayılmakta.

Geri
Yukarı