144Hz monitör fiyatları artar mı?

15 yaşındayım 1050 Ti sistem topladım tek eksik monitör. Ailemde almazlar çünkü PC alırken bayağı para harcadılar. Kendim biriktirerek alsam aylar sürer o süreye kadar fiyatlar artar mı? Kesin artar ama ne kadar? Şu anda istediğim monitör tam 1500TL. 5-6 ay kadar para biriktirsem alabilir miyim?

15 yaşındayım 1050 Ti sistem topladım tek eksik monitör. Ailemde almazlar çünkü PC alırken bayağı para harcadılar. Kendim biriktirerek alsam aylar sürer o süreye kadar fiyatlar artar mı? Kesin artar ama ne kadar? Şu anda istediğim monitör tam 1500TL. 5-6 ay kadar para biriktirsem alabilir miyim?

Aga şoktan 144Hz monitör alma 144hze geçmiyor.

Ekonomi kötü demek suç olmasa (suç kapsamına gireli aylar oldu) uzun uzun neden bir şey almak için beklemenin kötü olduğunu anlatırdım ama maalesef şimdi anlatamam. Ne ben suç işlemiş olayım ne de sen tavsiyesiz kalma, söylediğim şeyden çıkarımını yap. :D

Bu arada o ekran kartına o monitör bence gereksiz, daha sonra ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksan o kadar para harcamana gerek yok.

Ekonomi süper. Temmuz, Haziran'dan iyi. Ağustos da kısmetse 650 yıl önceki Temmuz'dan iyi olacak. :D

1050 Ti ekran kartına çok gereksiz o monitör.

75Hz monitörler 1200TL almışken 1500 TL'ye 144Hz alsın. Üstelik FPS oyunlarında 1050 Ti ile 144 FPS üstü alırsın.

Niye gereksiz olsun arkadaşım, belki CS, LoL, Valorant tarzı oyunlar oynuyor kardeşimiz. Monitör sistemdeki en uzun vadeli bileşendir. Değiştirilmez genel olarak. İlerde sistem yükseltmesi yaptığında da kullanabilirsin. Fiyatların artacağını sanmıyorum, sen paranı biriktir tekrar konu aç o zaman güzel 144 Hz bir monitör öneririz.

Ekonomi kötü demek suç olmasa (suç kapsamına gireli aylar oldu) uzun uzun neden bir şey almak için beklemenin kötü olduğunu anlatırdım ama maalesef şimdi anlatamam. Ne ben suç işlemiş olayım ne de sen tavsiyesiz kalma, söylediğim şeyden çıkarımını yap. :D

Bu arada o ekran kartına o monitör bence gereksiz, daha sonra ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksan o kadar para harcamana gerek yok.

Ekonomi süper. Temmuz, Haziran'dan iyi. Ağustos da kısmetse 650 yıl önceki Temmuz'dan iyi olacak. :D
turkiye-de-yasamak-hic-stresli-degil_1942501_m.jpg

Artmaz. Monitör fiyatları teknoloji geliştikçe düşer. 60Hz monitörler dolar bazında yarı yarıya düştü son 10 senede. 144Hz monitörler de 2-3 senedir düşüyor çünkü yerine 240Hz geliyor. 144Hz monitörlerin fiyatının artması için bir koşul yok, dolar artsa bile global fiyatları indiği için aynı fiyatlarda kalır veya düşer.

Geri
Yukarı