144Hz sistemde 60 FPS, 30 FPS gibi geliyor

Tüm oyunlarda, CS:GO da bile hissediliyor o derece. Arkadaşımın monitörüne de baktım onda da böyle bir sorun yok.

CS:GO da nasıl hissediliyor? RTX 3060 besleyecek güçteki bir işlemci hiç zorlamadan 150+ görecektir eğer FPS sabitlemiyorsan. Burada en fazla yırtılma olur Sync de bunun için var. Eğer takılma oluyorsa sorunun donanımsaldır.

CS:GO da nasıl hissediliyor? RTX 3060 besleyecek güçteki bir işlemci hiç zorlamadan 150+ görecektir eğer FPS sabitlemiyorsan. Burada en fazla yırtılma olur Sync de bunun için var. Eğer takılma oluyorsa sorunun donanımsaldır.
Direkt 144 kitli, zaten 60fps kitlediğim zaman 30fps gibi oluyor.

Aynı sorunu bir çok kez ben de yaşadım 1050 Tİ vardı ben de CSGO gibi bir oyunda hissetmiyorsun ama PUBG New World vesaire gibi oyunlarda gerçekten 60 FPS ye düşünce sanki oyun sana donuyormuş gibi geliyor.
Tamamen alışkanlık ben şuan ofisimde ki bilgisayardan cevap veriyorum sana ve bazı yerlerde gözüm 165'e alıştığı için sanki bir akıcılık yok akıcılık hissiyatı yok gibi geliyor.
Şöyle de bir şey var eğer ki 144 FPS alıp da oyunlarda sanki 60 HZ gibi geliyorsa orada bir sorun var demektir. Anakart dan kaynaklı bir hız aşırtma bu duruma sebep olabilir diyebilirdik.
Mesela ( 2 farklı marka RAM olup birisi MAX : 2800Mhz desteklerken bir diğeri 3200 destekleyip ikisine bir overclock yapman) o zaman işte anakartının da maximum desteklediği Mhz koşulu göze alınınca diyerekten bir çözüme ulaşabilirdik. Belki okumazsın ama uzun lafın kısası alışkanlık :D

144 FPS aldığında bir sorun olmuyorsa sen öyle hissediyorsun diyebiliriz artık.
Gözü 144 Hz'ye alışmış bir arkadaşını oturt oyunun başına ve ona sor. Eğer senin gibi görmezse teşhisi sana koyacağız.
İyide dediğim gibi benim arkadaşımın 75HZ monitöründe öyle bir hissiyat yok. 60FPS test yaptık onda gayet akıcı.
Aynı sorunu birçok kez ben de yaşadım 1050 Ti vardı ben de CS:GO gibi bir oyunda hissetmiyorsun ama PUBG New World vesaire gibi oyunlarda gerçekten 60 FPS'ye düşünce sanki oyun sana donuyormuş gibi geliyor.
Tamamen alışkanlık ben şu an ofisimde ki bilgisayardan cevap veriyorum sana ve bazı yerlerde gözüm 165'e alıştığı için sanki bir akıcılık yok akıcılık hissiyatı yok gibi geliyor.
Şöyle de bir şey var eğer ki 144 FPS alıp da oyunlarda sanki 60 Hz gibi geliyorsa orada bir sorun var demektir. Anakartdan kaynaklı bir hız aşırtma bu duruma sebep olabilir diyebilirdik.
Mesela ( 2 farklı marka RAM olup birisi Max: 2800MHz desteklerken bir diğeri 3200 destekleyip ikisine bir overclock yapman) o zaman işte anakartının da maximum desteklediği MHz koşulu göze alınınca diyerekten bir çözüme ulaşabilirdik. Belki okumazsın ama uzun lafın kısası alışkanlık :D

Okudum ama bence hepimiz 30FPS - 60FPS farkını biliyoruz, bir önceki cevabımda da söylediğim gibi arkadaşımın 75Hz monitöründe 60FPS hissi yağ gibi akıyor. Benim monitörümde ise sanki değerler 30FPS gibi. Acer marka bir monitör kullanıyor kendisi. Ayrıca dediğim gibi önceki monitörümde de yani MSI Optix MAG274r2'de de böyle bir hissiyat yoktu, 60FPS yağ gibi akıyorken bu monitörde 30FPS gibi gözüküyor.

İyide dediğim gibi benim arkadaşımın 75HZ monitöründe öyle bir hissiyat yok. 60FPS test yaptık onda gayet akıcı.

Okudum ama bence hepimiz 30FPS - 60FPS farkını biliyoruz, bir önceki cevabımda da söylediğim gibi arkadaşımın 75Hz monitöründe 60FPS hissi yağ gibi akıyor. Benim monitörümde ise sanki değerler 30FPS gibi. Acer marka bir monitör kullanıyor kendisi. Ayrıca dediğim gibi önceki monitörümde de yani MSI Optix MAG274r2'de de böyle bir hissiyat yoktu, 60FPS yağ gibi akıyorken bu monitörde 30FPS gibi gözüküyor.
Bu durumda aklıma gelebilecek tek çözüm monitörde ince ayar yapabiliyor musun mesela
ultra low raw input modu gibi eğer böyle ayaralar varsa bunları ultra moda getirmen.
Benim monitörde böyle bir overclock var mesela birisi akıcılığı dengeliyor diğeri giriş gecikmesini. Eğer bunlar da yoksa sorunu o monitörün üzerine atmaktan başka bir çare yok.
Söylenecekler zırvalamak olur (G-sync açtığından emin ol) vesaire falan :D

Bu durumda aklıma gelebilecek tek çözüm monitörde ince ayar yapabiliyor musun mesela
Ultra Low RAW input modu gibi eğer böyle ayaralar varsa bunları Ultra moda getirmen.
Benim monitörde böyle bir overclock var mesela birisi akıcılığı dengeliyor diğeri giriş gecikmesini. Eğer bunlar da yoksa sorunu o monitörün üzerine atmaktan başka bir çare yok.
Söylenecekler zırvalamak olur (G-Sync açtığından emin ol) vesaire falan :D

HDMI kablosu ile de denemedim şu an Display Port ile kullanıyorum, bu ayarlara bir bakarım olmadı bilemeyeceğim daha, garip bir şey çünkü anlamadım gitti bu değiştirdiğim 3. monitör öyle düşün.

HDMI kablosu ile de denemedim şu an Display Port ile kullanıyorum, bu ayarlara bir bakarım olmadı bilemeyeceğim daha, garip bir şey çünkü anlamadım gitti bu değiştirdiğim 3. monitör öyle düşün.
Bence HDMI boş ver onlar artık tarih olmaya başlayacak yakında DP en güzelidir. :D

Geri
Yukarı