14K ya alınan cihaz 25k TL olduktan sonra iadeyi zorlarlarsa kanunen muadil isteme hakkım var mı?

Ürünü nereden aldınız? Değişim kararı çıksa da size ürünü Servispoint sağlamayacak bildiğim kadarıyla. Aldığınız yerin sağlıyor olması lazım.
Hepsiburada Tekra'da aldım.
Zaten ilk seferde direk para iadesi ya da ürün değişimine çoğu firma gitmez onun önünü alamazlar. Senin burda yapacağın tek şey para iadesi istemiyorsan garantiye vericeksin tamir ettirceksin ürün tekrar geldiğinde hata devam ediyorsa beklemiyceksin bildirceksin yine 2. ve ya 3. seferden sonra anca muadil ürün yoluna gidebilirsin. Ortada bişiy yoksa da sırf üründen soğudum diye değiştirmende anlamsız olur. THH ye gitmeden önce servisin hatalı olduğundan emin olman yararına olur.
Üründen soğudum diye bir şey yok. Ürünü zaten onarabilseler hiçbir sorunum olmaz ama onaramayacaklar daha önce de yolladım bu servise. İşlerine pek hakim değiller. Tam 5.kez gidişinde sorun bulunmuştu. Sadece vakit tasarrufu yapılabilir mi diye danışmak istedim. Bir 7 ayı daha serviste geçin istemiyorum.

Uyanıklıkla ne alakası var? 2 yıl önce 10'a aldığın ürün bugün 25'ken sana 10 iade edildiğinde sen paşa paşa kabul et, sonra da uyanık değilim diye kendini avut.

Konu sahibine dönecek olursam ücret iadesi istemediğinizi belirtin özellikle. Muadil veya üst model ürün istiyorum diye not düşün. Eğer ücret iadesini tek seçenek olarak tutarlarsa THH yolu gözüküyor. Orada da sizin yararınıza sonuç çıkar muhtemelen. Ama belli bir miktardan sonra THH bakmıyordu başka kurum bakıyordu sanırım. Onu da araştırın.

Tabii bu dediklerim onarım olmadığı durumlarda geçerli.

Sen bunu satmayacaksın. Git sahibindene koy o zaman. Adamlar sen ne verdiysen onu sana iade edecek. Fazlasında gözün varsa satabilirsin.

Hocam siz biraz üçkağıt yürütmeye çalışıyorsunuz gibi. 14k verdiyseniz üstünü vermezler fişte faturada fiyatı belli zaten. 25k hayatta vermezler böyle birşey yok. Ya 14k'dan iade edersiniz ya da ürün değişimi yaparlar. Ama dediğiniz iş olmaz.

Hocam siz biraz üçkağıt yürütmeye çalışıyorsunuz gibi. 14k verdiyseniz üstünü vermezler fişte faturada fiyatı belli zaten. 25k hayatta vermezler böyle birşey yok. Ya 14k'dan iade edersiniz ya da ürün değişimi yaparlar. Ama dediğiniz iş olmaz.
Yani arkadaşlar sizde okuma sorunu mu var? Ben diyorum ki iade istemiyorum 25k verilmeyeceğini de biliyorum. Ürünün değişimi yada muadili verilir mi diye soruyorum herkes aklındaki niyeti dökmüş ortaya .Bu iadeyi kendilerini zorlayacağını düşündüğüm için yazdım kur farkından dolayı. Daha okuduğunuzu anlayamıyorsunuz bari insanlara ithamda bulunmayın.

Ne gibi sorun varki?

Masaüstü ve oyunlarda sürekli takılıyor. Bilgisayarı kapatırken bile donuyor. Aldığım günden beri MSI globalde yazışmalar bile duruyor başta masaüstündeki sorunu çok önemsemedim üniversite okuyordum ve laptop acil lazımdı dedim belki düzelir ama oyunlarda da drop girmeye başladı. GPU artifact de başlayınca MSI global servise yollayın dedi. GPU clock sürekli düşüyor diyor yoksa sıcaklığı vs performansından bayağı memnundum bir de 17.3 bulunmaz nimet keşke çözebilseler de sanmıyorum.

Yani arkadaşlar sizde okuma sorunu mu var? Ben diyorum ki iade istemiyorum 25k verilmeyeceğini de biliyorum. Ürünün değişimi yada muadili verilir mi diye soruyorum herkes aklındaki niyeti dökmüş ortaya .Bu iadeyi kendilerini zorlayacağını düşündüğüm için yazdım kur farkından dolayı. Daha okuduğunuzu anlayamıyorsunuz bari insanlara ithamda bulunmayın.
Hocam değişim yapmaları lazım normalde. Değişim olmazsa faturada yazan para kadar para alırsınız.

Bir uyanık da sendin zaten. İade durumunda yukarıda denildiği gibi ödediğin tutar verilir.

Ne alaka? Laptop kendinden sorunlu ise ve fiyatı da kat kat arttıysa doğal olarak aynı fiyata aynı kalitede ürün alamayacağına göre zarara girmiş oluyor bu yüzden muadili ile değişim yapılmak zorundadır. Siz yine de araştırın sorun.

Yani arkadaşlar sizde okuma sorunu mu var? Ben diyorum ki iade istemiyorum 25k verilmeyeceğini de biliyorum. Ürünün değişimi ya da muadili verilir mi diye soruyorum herkes aklındaki niyeti dökmüş ortaya. Bu iadeyi kendilerini zorlayacağını düşündüğüm için yazdım kur farkından dolayı. Daha okuduğunuzu anlayamıyorsunuz bari insanlara ithamda bulunmayın.

Ben gayet açık bir şekilde belirttim kardeş. Genelleme bir cevap vermişsin de iyi okursan diyorum ki bu iade veya senin tabirinle ürün değiştirme işleri ha deyince olmaz. Millet akın ederdi o zaman her ürün arızasında firma yenisini versin, önünü alamazsın bunun. Herkes bunu ister çünkü. Mecbur servis kapısını birkaç kez aşındıracaksın başka yolu yok. Zamandan tasarruf edemezsin. Senin gibi olan bir sürü insan vardır eminim. Alternatif olarak THH ne gidebilirsin ama ne diyeceksin bu ürün kronik sorunlu mu? Mantıklı makul bir cevap değil en az birkaç kez göndermiş olman gerek ki benzer sorunlardan heyet ciddiye alıp yardımcı olabilsin. Bu da seni başladığın noktaya getiriyor. Madem sen ürün arızalı geliyor diyorsun Kronik sorun ne ise teslim aldığın noktada yetkiliye gösterebileceğin bir şey ise o an göster ya da birkaç gün sonra tekrar ver arayı açmadan ayrıca ne 7 ayından bahsediyorsun benim bildiğim her gönderi maksimum 20 iş günüdür. O da maksimum hani. Birkaç gönderimde değişim talep edebilirsin tabii ürünün arkasında duran bir mağazaysa...
NOT: Bu tarz teknolojik ürünlere bu kadar para veriyorsunuz bildiğiniz yerlerden almaya çalışın. Ürün alırken çoğu insan sadece donanım özelliklerine bakıyor. Halbuki mağazanın verdiği servis desteği de göz ardı edilmemeli. Ben Hepsiburada üzerinden aldığım bu tarz ürünlerin satıcısı Hepsiburada olmasına dikkat ederim mesela.
Bu konu gereksiz uzamış.
Son kez iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Ben gayet açık bir şekilde belirttim kardeş. Genelleme bir cevap vermişsin de iyi okursan diyorum ki bu iade veya senin tabirinle ürün değiştirme işleri ha deyince olmaz. Millet akın ederdi o zaman her ürün arızasında firma yenisini versin, önünü alamazsın bunun. Herkes bunu ister çünkü. Mecbur servis kapısını birkaç kez aşındıracaksın başka yolu yok. Zamandan tasarruf edemezsin. Senin gibi olan bir sürü insan vardır eminim. Alternatif olarak THH ne gidebilirsin ama ne diyeceksin bu ürün kronik sorunlu mu? Mantıklı makul bir cevap değil en az birkaç kez göndermiş olman gerek ki benzer sorunlardan heyet ciddiye alıp yardımcı olabilsin. Bu da seni başladığın noktaya getiriyor. Madem sen ürün arızalı geliyor diyorsun Kronik sorun ne ise teslim aldığın noktada yetkiliye gösterebileceğin bir şey ise o an göster ya da birkaç gün sonra tekrar ver arayı açmadan ayrıca ne 7 ayından bahsediyorsun benim bildiğim her gönderi maksimum 20 iş günüdür. O da maksimum hani. Birkaç gönderimde değişim talep edebilirsin tabii ürünün arkasında duran bir mağazaysa...
NOT: Bu tarz teknolojik ürünlere bu kadar para veriyorsunuz bildiğiniz yerlerden almaya çalışın. Ürün alırken çoğu insan sadece donanım özelliklerine bakıyor. Halbuki mağazanın verdiği servis desteği de göz ardı edilmemeli. Ben Hepsiburada üzerinden aldığım bu tarz ürünlerin satıcısı Hepsiburada olmasına dikkat ederim mesela.
Bu konu gereksiz uzamış.
Son kez iyi günler dilerim.
Zaten ilk msi dizüstü bilgisayarımı da hepsiburadan aldım çok kolay iade süreci oldu 11. ayda bu yüzden tekrar kendilerini tercih ettim. Kronik dememin sebebi bu modeli kullanan 3 kişiye ulaştım aynı sorunlarımız var. Bende ha diye olmayacağını biliyorum ama en azından onaramazlarsa ilkinde ve muadil vermezlerse vs durumlarında ne yapmam gerekir diye açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı