15.000-18.000 TL sistem önerisi

ZesuN

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bir yakınıma bilgisayar toplamak istiyorum lakin bütçe kısıtlı. Sizin de önerebileceğini güzel sistem var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD olarak düşünülebilir.

NVIDIA olarak: ULTIMA-WHITE3060Ti / AMD Ryzen 5 5600 / ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB GDDR6X WHITE / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Ne için kullanacak bilgisayarı?

Genel olarak günlük kullanım ve CS:GO gibi oyunlarda kullanılacak.

Önerileriniz için sağ olun hocam peki RX 6700XT olanı mı almalıyım yoksa 3060'ı mı?

Önerileriniz için sağ olun hocam peki RX 6700XT olanı mı almalıyım yoksa 3060'ı mı?
Saf oyun performansında, yani sadece oyun oynamak için kullanılacaksa 6700 XT daha güçlü bir ekran kartı.

Ama eğer ki, ben sadece oyun oynamayacağım. Yayıncılık, render, mining vs. kısaca bazı işler için de kullanacağım diyorsan 3060 Ti daha iyi olur.

Kısaca birini sadece oyun için, diğerini her şey için kullanabilirsiniz. Çok böyle profesyonel işler yapmayacaksanız, ben oyunumu oynarım geçerim diyorsanız 6700 XT alın.

@ZesuN Bu arada 18000 TL oluyorsa @isimsizkahraman hocamın attığı sistem daha iyi.

Saf oyun performansında, yani sadece oyun oynamak için kullanılacaksa 6700 XT daha güçlü bir ekran kartı.

Ama eğer ki, ben sadece oyun oynamayacağım. Yayıncılık, render, mining vs. kısaca bazı işler için de kullanacağım diyorsan 3060 Ti daha iyi olur.

Kısaca birini sadece oyun için, diğerini her şey için kullanabilirsiniz. Çok böyle profesyonel işler yapmayacaksanız, ben oyunumu oynarım geçerim diyorsanız 6700 XT alın.

@ZesuN Bu arada 18000 TL oluyorsa @isimsizkahraman hocamın attığı sistem daha iyi.
Anladım hocam teşekkür ederim büyük ihtimalle @isimsizkahraman hocamın attığını alacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı