15.000 TL arası kalem hediyeli tablet önerisi

Kaan0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Dizi, film izlemek ve okulda kullanmak için tablet arıyordum. Aradığım yegane özellikler ise şunlar:

• Büyük ekran (11.5" ve üzeri)
  • Güzel ses kalitesi ve yüksekliği
  • Hz yüksekliği (çok da elzem değil lakin bir şeyler izlerken akıcı olması güzel olur)
  • Renk doygunluğu ve yüksek piksel.
  • Kalem hediyeli

Normalde bu isteklerimin çoğunu karşılayan tablet Samsung Galaxy Tab S9 FE+ idi. Pazarama'da 11.500 TL gibi bir fiyatta kendisi. Lakin RAM'inin 8 değil 6 GB olması biraz kuşkuda bırakıyor. Sizce 6 GB RAM yeterli olur mu yoksa başka tabletler mi araştırmalıyım? Belirttiğim özellikler ve fiyat skalasında önerilere açığım (fiyat 1-2K genişletilebilir)

Bu FE+ değil ki. 10.9 inç'lik düz S9 FE versiyon.

Onu ben de şimdi fark ettim lakin cimrideki ilanda FE+ yazıyordu sitede düz FE imiş gerçekten de. Ek olarak şimdi D&R'da FE+'ı 14.000 TL'ye buldum.

Ne yalan söyleyeyim çok iyi denk geldiniz hocam. Bende tablet almayı düşünüyordum. Araştırmalarım sonucu S7 FE alacaktım. Site güvenli ise bakmaya değer.

Hocam Pazarama sitesi Trendyol veya Hepsiburada gibi birçok mağazanın satış yaptığı yer. Yani dikkat etmemiz gereken esas şey satıcı. Bu ilanda da satıcı Pazarama'nın direkt kendisi diye gösteriliyor ki öyledir muhtemelen. Fakat işin garip tarafı (ben de şimdi fark ettim) attığım link cimride FE+ iken sitenin kendisinde düz FE olarak geçiyor.

S9FE+ iş görür. İkinci el S7+ ile S8+ alabilirsiniz. S8+'ın sıfırı 18.500'e satılıyor bir satıcıda.

Hocam peki S7 FE alıp üstüne SD kart takarak depolama sorununu çözsek nasıl olur? Total'de 10.000 TL'ye 128 GB hafıza 4 GB RAM tablet olacak. 3-4 bin TL fark verip neredeyse aynı özellikleri olup sadece 4 GB daha fazla RAM'i bulunan S9 FE+ ı almaktan ziyade S7 FE almak daha iyi olmaz mı?

Olmaz. 4 GB RAM hiç yeterli değil. Kağıt üstünden bakıp "Android için minimum 6 GB RAM olmalı" demiyorum. Bizzat deneyimledim. PDF açıyoruz kasıyor, Chrome açıyoruz kasıyor. Uygulamalar arası gidip geliyorum kasıyor. SD kart ile depolama sorununu çözemiyorsun, uygulama kuramıyorsun SD karta. S9FE+ al rahat et.

Olmaz. 4 GB RAM hiç yeterli değil. Kağıt üstünden bakıp "Android için minimum 6 GB RAM olmalı" demiyorum. Bizzat deneyimledim. PDF açıyoruz kasıyor, Chrome açıyoruz kasıyor. Uygulamalar arası gidip geliyorum kasıyor. SD kart ile depolama sorununu çözemiyorsun, uygulama kuramıyorsun SD karta. S9FE+ al rahat et.
Öneri için sağ olasın hocam çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı