15.000 TL RTX 3080 sistem toplama

Bütçe
15000
Öncelikle teşekkürler, bütçeyi 20.000 TL'ye çıkarmak istiyorum ne yazık ki yetmiyor, Phanteks Eclipse P500A Siyah DRGB modelini sipariş verdim bugün kargoya verilecek olduğu yazıyor. Ryzen 4000 İşlemcinin 8 Ekim'de tanıtılmasını bekliyorum piyasada zaten RTX 3080 yok o yüzden 2 hafta daha bekleyeceğim eğer fiyatlar düşer ve kaliteli Ryzen işlemciler gelirse o anakartı alıp o işlemcilere yönelirim. Diğer parçaları dolar ve Euro daha da fazla artmadan almayı planlıyorum. PSU, Sıvı soğutma, ek fan, RAM'ler vs.

Sormak istediğim de kasada egzoz fan gelmiyor bunu almama gerek var mı? Alırsam Amazon üzerinden SK140 DRGB fan alıp sorunsuz şekilde kullanabilir miyim? Statik basınç gibi değerler çok önemli mi? Kasa ile gelen fanlar 3 pin olduğu için dönme hızlarını nasıl kontrol edeceğim ve yeni bütçeme göre nasıl bir sistem önerirsiniz? Bir de radyatörün fanlarını farklı bir model ile değiştirmeme gerek var mı?

Aklımdaysa şu parçalar var:

Ekran Kartı: RTX 3080
İşlemci: Ryzen 4000 bekliyorum
Anakart: Ryzen 4000 bekliyorum
Kasa: P500A(Alındı)
RAM: G.Skill Trident Z Neo 32 GB 3600MHz CL16
Sıvı Soğutucu: Arctic Liquid Freezer 2 360ML
PSU: Corsair RM850I
SSD: Daha belirlemedim
HDD: Daha belirlemedim

SSD olarak A2000 veya SX 8200 Pro alınabilir. PSU olarak bence 1200W Astro veya aurum alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı