15.000 TL sistem önerisi

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar, hayatımda ilk defa şöyle adam akıllı bir bilgisayar alacağım. Parçalar uyumlu mu? Herhangi bir sorun çıkar mı? İşte kasa içinde parçaların sıkışması ya da sıkıntıya düşürecek bir durum olur mu? Sistem PDF'te. RAM'leri Corsair'in 3200 MHz'lik beyaz RGB RAM'leri ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmayalım? Ve son olarak, işlemci soğutucusu yok sistemde. Ben de 200-300 TL'lik 1 senelik beni idare etsin diye bir soğutucu seçtim. Çok da seçeneğim yok zaten. QP'den almalıyım. O üründe bu; Reeven E12 RGB Intel ve AMD Uyumlu İşlemci Soğutucusu
Evet, biraz zayıf bir soğutucu ancak dediğim gibi, 1 sene kullanacağım. Stok fan performansı alsam yeterli. Bu soğutucu kasama uyar mı? İşte RAM'lerle alakalı sıkıntı olur mu? Hem bilmiyorum bu işleri hem de sorum çok olduğundan sormuyorum, siz beni anladınız. Herhangi bir uyumsuzluk vb. olur mu? Yanıtlayıp deneyimlerinizi ve bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim, iyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Sistemm.png
    Sistemm.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem parçaları güzel kaliteli bir tek PSU'dan emin olamadım 80+Bronz yerine Gold olsa iyi olurdu bir de pahalı geldi.
Soğutucu olarak kasana uyumlu
öneririm arkadaşın da incelemesi var burdan bakabilirsin
Aynı soğutucunun beyazını da alabilirsiniz.

Sistem parçaları güzel kaliteli bir tek PSU'dan emin olamadım 80+Bronz yerine Gold olsa iyi olurdu bir de pahalı geldi.
Soğutucu olarak kasana uyumlu
öneririm arkadaşın da incelemesi var burdan bakabilirsin
Hocam gol psular gerçekten çok pahalı,bunun yeterli olacağını düşünüyorum. Attığınız soğutucu da çok güzel lakin QP'den almam gerekiyor parçaları, soğutucu da QP'de yok.

Hocam işlemci bazında R7 3700X'de tercih edilebilir yanında gelen Wraith Prism işlemci soğutucusu çok iddialı biliyorsunuz. Böylece soğutucu problemini ortadan kaldırmış olursunuz.
Bu arada daha iyi bir PSU tercih edilebilir.

Arkadaşlar, hayatımda ilk defa şöyle adam akıllı bir bilgisayar alacağım. Parçalar uyumlu mu? Herhangi bir sorun çıkar mı? İşte kasa içinde parçaların sıkışması ya da sıkıntıya düşürecek bir durum olur mu? Sistem PDF'te. RAM'leri Corsair'in 3200 MHz'lik beyaz RGB RAM'leri ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sizce ne yapmayalım? Ve son olarak, işlemci soğutucusu yok sistemde. Ben de 200-300 TL'lik 1 senelik beni idare etsin diye bir soğutucu seçtim. Çok da seçeneğim yok zaten. Qp'den almalıyım. O üründe bu; Reeven E12 RGB Intel ve AMD Uyumlu İşlemci Soğutucusu
Evet, biraz zayıf bir soğutucu ancak dediğim gibi, 1 sene kullanacağım. Stok fan performansı alsam yeterli. Bu soğutucu kasama uyar mı? İşte RAM'lerle alakalı sıkıntı olur mu? Hem bilmiyorum bu işleri hem de sorum çok olduğundan sormuyorum, siz beni anladınız. Herhangi bir uyumsuzluk vb. olur mu? Yanıtlayıp deneyimlerinizi ve bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim, iyi forumlar.

PSU harici güzel hocam, PSU gereksiz pahalı başka bir PSU bakın derim onun dışındakiler güzel gibi.

Ramlerini ve psu u verdiğim linkdekilerle değiştirirsen 500 tl gibi bir artın oluyor. böylece aşağıdaki soğutucuyu alıp kara bile geçebilirsin ve cl 16 ramin olmuş olur.
Bu soğutucuda zaten çok iyi olduğu için tekrar soğutucu alman gerekmez.

Ben olsam en üsttekinden yana kullanırdım ama bu 3 pc'ye bakmanızı öneririm
Bunlara da bakabilirsiniz
Edit en üsttekinin stoğu kalmamış Gamegarajdaki bu fiyatın en iyisi bence

Hocam işlemci bazında R7 3700X'de tercih edilebilir yanında gelen Wraith Prism işlemci soğutucusu çok iddialı biliyorsunuz. Böylece soğutucu problemini ortadan kaldırmış olursunuz.
Bu arada daha iyi bir PSU tercih edilebilir.
Hocam render vb yapmayacağım için oyun odaklı R5 5600x tercih ettim.
Arkadaşlar evet psu dediğiniz gibi pahalı,daha iyisi olabilir vb ama maalesef alacağım hazır sistemde yok bunlar, bu kasa ile bu parçalar rahatlıkla kullanılabilir mi? 240mm sıvı soğutucu aldığımda parçaların sıkışma ihtimali var mı ?

Geri
Yukarı