15.000 TL telefon önerisi

Bütçe
15000
X6 Pro'ya yakın ama tasarımı daha iyi bir telefon var mı peki bildiğiniz. Nothing Phone çok hoş geldi gözüme ama hep değmez değmez diyorlar neden anlamadım.
Nothing Phone 1'den bahsediyorsanız parasını hak eden bir cihaz değil. Oyun için bu bütçede X6 Pro'dan daha iyi performans verecek bir cihaz bulamazsınız. X6 Pro'dan sonra alınabilecek en mantıklı cihaz S21 FE olur.

Hocam aklımda iPhone vardı zaten ama yok bütçeme göre veya yakın düzgün telefon bulamadım. Samsung s serisi olanlardadaya günlük kullanım için kamera için filan iyi oldunu, POCO'nun oyunda daha iyi olucanı söylüyorlar. Kamerayı aşır kullanan biri değilim zaten. 2. elde Samsung filan pek alasım gelmiyor hep bir iş çıkıyor telefonda.

Zaten alırsam yurt dışı alacağımı söyledim. Alamasam bile bekler 17 bin TL'ye alırım sorun o değil. Günklük kullanım için değil çoğunlukla oyun ve Instagram'da takılıcam fazla oyun oynayan biriym kamera için filan değmiceni düşünüyorum S21 FE.

İkinci el almak istemiyorum Android olarak. Hep bir ön yargım var.

Dediğim gibi Xiaomi hiçbir cihaz tavsiye etmem çünkü kullandığı UI olan HyperOS daha yeni çıktığı için çok hatalı. Bende HyperOS ilk geldiği zaman kullanıyordum ve gerçekten çok hatalıydı. Kamerada donmalar olsun video izlerken sistem yanıt vermiyor hatası olsun çok can sıkıyordu. Şahsen xiaomi bir telefon alacağıma yurtdışı iphone veya samsung alırdım.

X6 Pro'ya yakın ama tasarımı daha iyi bir telefon var mı peki bildiğiniz. Nothing Phone çok hoş geldi gözüme ama hep değmez değmez diyorlar neden anlamadım.

2. el bu fiyatlarda veya yakın bir iPhone 12 bulabilir miyim acaba alınır mı?
Alınmaz. Bu bütçede iPhone işine hiç girmeyin.

Dediğim gibi Xiaomi hiçbir cihaz tavsiye etmem çünkü kullandığı UI olan HyperOS daha yeni çıktığı için çok hatalı. Bende HyperOS ilk geldiği zaman kullanıyordum ve gerçekten çok hatalıydı. Kamerada donmalar olsun video izlerken sistem yanıt vermiyor hatası olsun çok can sıkıyordu. Şahsen Xiaomi bir telefon alacağıma yurt dışı iPhone veya Samsung alırdım.

Hocam sadece UI için almamazlık yapacağımı düşünmüyorum. Artık o kdar hata yoktur bence ama gerçekten varsa ve davam ederse Custom ROM ile değiştiririm çok da sıkıntı değil. Yurtdışıda iPhone işi alınmaz bence 8 ay kullanıp 4 ay simsiz ne yapayım. Yurt dışı iPhone alacak olsam zaten hiç TR'den almam yurt dışı bile bu fiyatlara 15 satan var birkaç akrabamın yaşadığı yerde.

Nothing Phone 1'den bahsediyorsanız parasını hak eden bir cihaz değil. Oyun için bu bütçede X6 Pro'dan daha iyi performans verecek bir cihaz bulamazsınız. X6 Pro'dan sonra alınabilecek en mantıklı cihaz S21 FE olur.

Su UI'den şikayet durumu için bir bilginiz var mı peki o kdar önerdiler yawux arkadaşın dediğini hiç görmedim.

Aşırı derecede sorunlu bir arayüze sahip değil ama yine de arada sinir edebiliyor. Alınmama sebebi olup olmadığı size kalmış.

Bence değildir ya daha kaç sene güncellencek bir telefon değil mi zaten. En fazla çok sorun çıkarıyo olursa Custom roma geçiş yaparım ve HyperOS düzeldiği zaman geri dönerim orijinal roma.

Aşırı derecede sorunlu bir arayüze sahip değil ama yine de arada sinir edebiliyor. Alınmama sebebi olup olmadığı size kalmış.

MIUI çok sene kullanıldıda ne oldu saçma span telefonun içine ediyordu. 60 FPS zor alan telefon başka ROM'larda 60 FPS akıcı oynatıyordu. Kendi ayarlarında bile bir süre kasma yapıyordu arada sırada. Bence çok da sorun çıkmaz be. X6 Pro alırsam yuırtdışı alıp kayıt yaptırsam iyi olur mu? Direnç filan bir şeyler demiştide adam.

Bence değildir ya daha kaç sene güncellencek bir telefon değil mi zaten. En fazla çok sorun çıkarıyo olursa Custom roma geçiş yaparım ve HyperOS düzeldiği zaman geri dönerim orijinal roma.
Çıktığı zamandan itibaren 3 yıl Android, 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak. ROM kurmanızı gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum.

Çıktığı zamandan itibaren 3 yıl Android, 4 yıl güvenlik güncellemesi alacak. ROM kurmanızı gerektirecek bir durum olacağını sanmıyorum.

Dediğim yurt dışı için bilginiz var mı peki?

Dediğim gibi Xiaomi hiçbir cihaz tavsiye etmem çünkü kullandığı UI olan HyperOS daha yeni çıktığı için çok hatalı. Bende HyperOS ilk geldiği zaman kullanıyordum ve gerçekten çok hatalıydı. Kamerada donmalar olsun video izlerken sistem yanıt vermiyor hatası olsun çok can sıkıyordu. Şahsen Xiaomi bir telefon alacağıma yurt dışı iPhone veya Samsung alırdım.

2 cihazım var biri A34 diğeri Xiaomi 12. HyperOS ilk gelen cihazlardan biri sanırım Xiaomi 12.
Hiç takılma ve hata görmedim. Sıkıntı olmadı. Telefon zaten çok seri ve hızlı.
Ek olarak cihaz yurtdışı, zamanında çok uygun fiyata almıştım. 4+4 kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı