15.000 TL üniversite ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
15000TL'ye kadar.
Merhaba. Geçtiğimiz ay MSI GF65 Thin 10UE adlı laptopu Amazon'dan sipariş edip ekranını beğenmediğim için iadeye yolladım. İadem yaklaşık 2 gün önce onaylandı ve yerine almayı düşündüğüm RTX 3060'lı Nitro 5 doların etkisiyle tam olarak 14.599TL'den 15.499 TL'ye yükseldi. Şu an alternatif olarak bir laptop buldum Monster Tulpar T7 v22.1, fakat Monster ve bu modelin paneli hakkında çok fazla kötü yorum görüyorum. Ayrıca çoğu kişi bu modelin pilde en fazla 45-60dk arası gittiğini söylüyor. Malum önümüzdeki dönem üniversiteler açılırsa en azından 2-3 taş çatlasın 4 saat götürebilecek bir laptop tavsiyesine ihtiyacım var. Amazon Global, Newegg gibi sitelerden de olabilir, 15.000TL'yi aşırı önemli bir fark olmadığı sürece aşmayacak şekilde laptop tavsiyesine ihtiyacım var. Herkese teşekkürler şimdiden.

Büyük ihtimal bilgisayar yükte calıştında 45 dk falan gidiyordur laptopun incelemelerine bak istersen

Arkadaşlar anladım ki bir gaming pc’de batarya ömrü aranamıyor. 2 haftalık iade süresine güvenerek Monster’in Tulpar V22.1 modelini sipariş vereceğim. Ne düşünüyorsunuz?

Arkadaşlar anladım ki bir gaming pc’de batarya ömrü aranamıyor. 2 haftalık iade süresine güvenerek Monster’in Tulpar V22.1 modelini sipariş vereceğim. Ne düşünüyorsunuz?
Basit hesaplama için. İlk olarak modelin bayaryası kaç W onu öğren. 55-90 arası oluyor genelde. İşlemci ve ekran kartının maks. TDP'sini öğren. 10750H mesela 65W'a kadar çıkıyor. Ben undervolt yaptım, 35 çekiyor. Ekran kartının TDP'sini öğren. Üstüne 20W'da ekran ve diğer bileşenler için eklersin. Topla hepsini, batarya kaç W'sa ona böl. O sayıyı da 60 ile çarparsan kaç dakika kullanabileceğini ortalama hesaplarsın.

Ancak zaten pildeyken laptoplar kendilerini kısıyorlar. Çok mantıklı olmadı.

Siparişi verdim arkadaşlar. Ürün gelince yorumlarımı yaparım. @Paytak Penguen yorumların için çok teşekkür ederim kardeşim. Umarım bilgisayarını en kısa sürede satarsın. Diğer herkese de teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 8D73912F-91BE-4CC5-A214-3D320805DB4E.jpeg
    8D73912F-91BE-4CC5-A214-3D320805DB4E.jpeg
    30,6 KB · Görüntüleme: 26
Siparişi verdim arkadaşlar. Ürün gelince yorumlarımı yaparım. @Paytak Penguen yorumların için çok teşekkür ederim kardeşim. Umarım bilgisayarını en kısa sürede satarsın. Diğer herkese de teşekkürler.
Hayırlı olsun, güle güle sıkıntısız kullanırsın umarım.
Benim satma konusunda çok acelem yok ya. Aslında fan sesi ve ekranın küçük olması dışında baya memnunum. Ultrabook+masaüstü yapmayı düşünüyorum. En kötü ultrabook 4500 falan. RTX 2060 kasalar da 10.000'den başlıyor. Biraz para eklemek gerekiyor, istemesem de.

Arkadaşlar cihaz elime geldi dün, şu bir günlük tecrübemle konuşmam gerekirse acayip memnun kaldım cihazdan. Msi Gf 65 Thin'e göre kesinlikle çok daha soğuk ve sessiz çalışıyor. Ekran kalitesi adına konuşmaya gerek bile yok. Şu ana kadar ölü piksel veya ghost screen gibi sorunlarla karşılaşmadım. Dgpu'dan ekran kartını değişmedim gerek de duymadım. Bios'tan ekran kartı ayarları oynanmamış halde olarak userbenchmark'a soktum. Aşağıdan karşılaştırabilirsiniz.

MSI GF65 THIN 10UEX-45TR: MSI MS-16W2 Performance Results - UserBenchmark
MONSTER TULPAR T7 V22.1 (DGPU'SUZ): Monster TULPAR T7 V22.1 Performance Results - UserBenchmark

Arkadaşlar cihaz elime geldi dün, şu bir günlük tecrübemle konuşmam gerekirse acayip memnun kaldım cihazdan. Msi Gf 65 Thin'e göre kesinlikle çok daha soğuk ve sessiz çalışıyor. Ekran kalitesi adına konuşmaya gerek bile yok. Şu ana kadar ölü piksel veya ghost screen gibi sorunlarla karşılaşmadım. Dgpu'dan ekran kartını değişmedim gerek de duymadım. Bios'tan ekran kartı ayarları oynanmamış halde olarak userbenchmark'a soktum. Aşağıdan karşılaştırabilirsiniz.

MSI GF65 THIN 10UEX-45TR: MSI MS-16W2 Performance Results - UserBenchmark
MONSTER TULPAR T7 V22.1 (DGPU'SUZ): Monster TULPAR T7 V22.1 Performance Results - UserBenchmark
Hayırlı olsun. Seni endişelendirmek istemem ama zaten test ediliyordur cihazlar, başta sıkıntı çıkmaması normal.
Daha sonra pişman olmazsın umarım.

Geri
Yukarı