15.000 TL'ye PC toplamaya değer mi?

uahs1

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese. Bu konuyu yılbaşı sonrası zamdan etkilenmemek için bir an önce sorma gereği duydum.

Sizce PC almaya deger mi? Bütçem 15k, monitör dahil monitorde 60 Hz 1ms olsa benim için yeterli. Şunu düşünüyorum: Günde 2 3 saat oyun oynayacagim, böyle bir eğlence için 15k fiyat bana cok pahali geliyor. Oyunların pahalılığını zaten söylemiyorum. PC toplayıp keşke toplamasaydım param boşuna gitti diyen insanlarda var bunu da yaşamak istemiyorum. PC benim çocukluk hayalim 3 4 yıldır yok ve arkadaşlarla oynamayı özledim. Mobil oyunda da beni içine çeken oyun bulamıyorum artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana kötü bir haberim var. 15 bin liraya sıfır kasa bulunmuyor, seninki bütçeye monitör dahil. Apu veya 2. el alacaksın.
Aynen apu düşünüyorum

Günde 2.3 saat oynican zaten onu da zevk alarak geçir bari bir PC'ye 15k normal artık.

Vallahi hocam koyuyor en son araştırdığımda RX570 R5 1600 2300'e toplanıyordu. 3 4 yıl oldu galiba şimdide bakmaya korkuyorum.

2.el ben önermiyorum teknolojik ürünlerde.
Bu bütçeye 5600G li apu sistem ve 144 hz 1080p bir monitör alınabilir.
Bütçeni ayarladıktan sonra da ekran kartı takabilirsin.

2.el ben önermiyorum teknolojik ürünlerde.
Bu bütçeye 5600Gli APU sistem ve 144 Hz 1080p bir monitör alınabilir.
Bütçeni ayarladıktan sonra da ekran kartı takabilirsin.

Hocam zaten R5600G'nin performansı belli 144Hz'e bence gerek yok AAA oyunlarda her şey düşük 30 FPS veriyor ve belki bütçeyi arttırmayı düşünebilirim çünkü Rust, DBD gibi oyunlarda istediğim performansı vermiyor.

Hocam zaten R5600G'nin performansı belli 144Hz'e bence gerek yok AAA oyunlarda her şey düşük 30 FPS veriyor ve belki bütçeyi arttırmayı düşünebilirim çünkü Rust, DBD gibi oyunlarda istediğim performansı vermiyor.
Bence bütçen varken al, ileride pişman olursun, 60hz ve 144hz arasında çok fark var. Hele birde lol, valorant gibi oyunlar oynuyosan dememe bile gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı