15-16 bin TL'ye RTX serisi kart önerisi

Voiljin

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Maksimum bütçem 15 - 16k civarı, 16K'den 1 TL daha fazla bütçem yok. Kasım indirimlerinde RTX 3080 serisi kartlar 16K'a düşer diye bir umut bekledim fakat düşmedi. Bu kapsamda ne önerirsiniz?

3070 Ti alınır mı? Yoksa 3080 serisi kartlar indirime girer mi?

Not: Allah'ını seven AMD kart önermesin.

O bütçeye çıkıyorsanız 3070-3070Ti'ı kafadan silin. 15-16 bin TL'ye 8 GB VRAM'li kart almak mantıklı değil. Sıfır 3080 de alamıyorsunuz maalesef. En mantıklısı ikinci elde garantili ve kısa süre mining yapılmış 3090 vs. bakmanız. Mining yapılmamış bulursanız daha iyi tabi ama sanmıyorum pek.

O bütçeye çıkıyorsanız 3070-3070Ti'ı kafadan silin. 15-16 bin TL'ye 8 GB VRAM'li kart almak mantıklı değil. Sıfır 3080 de alamıyorsunuz maalesef. En mantıklısı ikinci elde garantili ve kısa süre mining yapılmış 3090 vs. bakmanız. Mining yapılmamış bulursanız daha iyi tabi ama sanmıyorum pek.
İkinci el güvenilir ya da tanıdık birisinden olmadıkça çok zor gibi, bu devirde herkes tuttuğunu ..

İkinci el güvenilir ya da tanıdık birisinden olmadıkça çok zor gibi, bu devirde herkes tuttuğunu ..
Kasım ayının başından beri 3070 ve 3070ti takibindeyim tepe modellerinden birini 13-14k civarı yakalayınca alacağım. 1080p oynayacağımdan dolayı bana yeteceğini düşünüyorum. İkinci el konusunda da çok haklısınız.

Öyle hocam zaten, ben de o yüzden garantili yazdım. Ben ikinci el 6700XT aldım, 3 ay mining yapılmıştı, 1.5 yıla da yakın garantisi var. Böyle bir ürün yakalarsanız alabilirsiniz. Tabi satıcının söylediği doğru olmayabilir diye fatura tarihi ve miningin manasız kaldığı zaman arasını kıyaslayıp siz de tahminen ne kadar mining yapılmış öğrenebilirsiniz. FurMark testi vs. de istersiniz, tatmin olursanız alırsınız. Sıfır kartlarda o bütçede tavsiye edebileceğim bir ürün yok maalesef. 2 seneye VRAM yetmiyor diyeceksiniz çünkü 3070Ti vs. aldığınızda. Hatta 4K oynayayım deseniz şimdi bile deme ihtimaliniz var.

Selam arkadaşlar,

Maksimum bütçem 15 - 16k civarı, 16K'den 1 TL daha fazla bütçem yok. Kasım indirimlerinde RTX 3080 serisi kartlar 16K'a düşer diye bir umut bekledim fakat düşmedi. Bu kapsamda ne önerirsiniz?

3050 ve 3070 serisini kafandan sil. RTX 3080'i bilgisayar bileşenleri satan yerlerde ucuza bulabilirsin. Kredi kartı ile alacaksanda taksitletebilirsin. İkinci el fazla bakma çoğunlukla miningveya çok uzun süre kullanımdan dolayı düşük performans verirler.

Sahibinden'de ki kartların Mining'den canlarına okunmamış olma ihtimalleri yok gibi 🤣
Öyle hocam zaten, ben de o yüzden garantili yazdım. Ben ikinci el 6700XT aldım, 3 ay mining yapılmıştı, 1.5 yıla da yakın garantisi var. Böyle bir ürün yakalarsanız alabilirsiniz. Tabi satıcının söylediği doğru olmayabilir diye fatura tarihi ve miningin manasız kaldığı zaman arasını kıyaslayıp siz de tahminen ne kadar mining yapılmış öğrenebilirsiniz. FurMark testi vs. de istersiniz, tatmin olursanız alırsınız. Sıfır kartlarda o bütçede tavsiye edebileceğim bir ürün yok maalesef. 2 seneye VRAM yetmiyor diyeceksiniz çünkü 3070Ti vs. aldığınızda. Hatta 4K oynayayım deseniz şimdi bile deme ihtimaliniz var.
2K oynayacağım, ekran kartıyla beraber 2K monitör de almayı planlıyorum. 8GB VRAM yetmeyebilir ileride dediğiniz gibi.
3050 ve 3070 serisini kafandan sil. RTX 3080'i bilgisayar bileşenleri satan yerlerde ucuza bulabilirsin. Kredi kartı ile alacaksanda taksitletebilirsin. İkinci el fazla bakma çoğunlukla miningveya çok uzun süre kullanımdan dolayı düşük performans verirler.
Bizzat tanımadık birisi olmadıkça 2.el karta bende karşıyım. Haklısınız

Selam arkadaşlar,

Ben 15k ya 3 aylık kart tanıdıktan 3070ti gigabyte vision aldım normali 18 k çokda memnunum.
Tanıdığım birisi olduğu için aldım. İnternet kafesi var. Kendisi sistemine 3080 takmış bu boşta olunca aldım. Test bile yapmadım direk taktım.

Kartta sadece mining yapılmış olmasının performansa kalıcı bir etkisi, kartı yıpratıcı bir etkisi yok. Bu işi düzgün ve bilinçli yapanlar kartların sıcaklık değerlerini oldukça düşük tutuyor, düzenli olarak tozunu alıyor, temizliğini yapıyor, macununu yeniliyor. Sadece mining yapıldı diye kalıcı zarar görmez kart. Genellikle oyun oynayalar daha hor kullanıyor kartları, aylarca temizlemeden, sıcaklık kontrolü yapmadan kullanıyorlar.

Tabii ki 15-16 bin TL, ikinci elde harcamak için büyük bir meblağ. Garantili kart bile alsanız, bozulduğunda satıcı aracılığıyla garantiye gönderme zorunluluğu vs durumlar olabiliyor sanırım, geçen bir konuda Vatan Bilgisayar’ın sadece bu şekilde kabul ettiğine ilişkin yazılar vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı