15.6 inç vs 17.3 inç ekran Laptop

guvenxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Monster notebook alacağım. Ekran boyutu arasında kaldım. Çok araştırdım ama aradığım yeterlilikte cevabı bulamadım. Lütfen bana kulaktan dolma bilgilerle 17.3 inç çok ağır taşınmaz çiledir demeyin. Gerçekten kullanan, karşılaştıran arkadaşlardan yardım istiyorum.

Bu 17.3 inçler bu kadar abartmaya değer mi? Ben hep masaüstü kullandığım için 17.3 inç istiyorum. Beğendiğim model 2.9 KG. 15.6 inç ise 2.1 KG. Genelde evde kullanacağım onun dışında arkadaşlarla buluşup oyun oynamak veya bir cafeye götürüp orada oturmak gibi planlarım var. Gönlüm 17.3 inç diyor kullanan arkadaşların düşünceleri nelerdir? Bundan 5 yıl önce olsa tamam derdim 17.3 inç sorun 4-5 kilo bilgisayar ama 2016'dayız gerçekçi olalım arkadaşlar.

Çanta vs. Katarsak 4kg olabilir onun yerine çok hafif canta ve aksesuar alip 17,3 alabilir ve farki kapatabilirsiniz. Oyunlarda 15,6 küçük gelebilir hele ki ikili bir oyun oynayinca baya küçük gelir.

Çanta vs. Katarsak 4kg olabilir onun yerine çok hafif canta ve aksesuar alip 17,3 alabilir ve farki kapatabilirsiniz. Oyunlarda 15,6 küçük gelebilir hele ki ikili bir oyun oynayinca baya küçük gelir.

Oncelikle tesekkurler. Arkadaslarla oyundan kastim cs go gibi toplanip oynayacagimiz oyun tek bilgisayar uzerinden degil. Cs:GO nun tadida 17.3 inc bilgisayarda olur diye dusunuyorum. Cantayla aksesuarla birlikte 4 KG bence cok fazla degil. Koyuncada cok buyuk gorunecegini sanmiyorum.

15.6" kullanıyorum. Oyunlar için yetersiz bir boyut. İmkanınız varsa 17.3" alın.
Tesekkurler bende oyle dusunuyordum acikcasi.

17.3 inc kullanan arkadas varmi aramizda cok sorun olucak bir yonu varmi soyleyebilecek?

Bende çok düşünmüştüm dostum bonu. Sonunda 17.3 inç aldım istemeye istemeye. Ama şuan iyiki 17.3 almışım diyorum. Oyunlar için gerçekten o 2 inç çok farkediyor. Ağırlığa gelince ekran boyutu mu ağırlık mı diye kafanda tart. Ben ekran boyutunu tercih ettim ve mennunum.

Msi gaminglerde 20" kadar buyuttu gidip magazada herhangi pc de hem 15.y hemde 17.3 biraz kullanin o zaman hak vereceksinizdir.
Haklısınız teşekkürler en iyisi yarın bi vatana gidip 15.6" ve 17.3" karşılaştırayım.

Bende çok düşünmüştüm dostum bonu. Sonunda 17.3 inç aldım istemeye istemeye. Ama şuan iyiki 17.3 almışım diyorum. Oyunlar için gerçekten o 2 inç çok farkediyor. Ağırlığa gelince ekran boyutu mu ağırlık mı diye kafanda tart. Ben ekran boyutunu tercih ettim ve mennunum.
17.3'e kesin gözüyle bakıyorum şuan yinede yarın bi deneyeceğim. Size bir olumsuzluk yarattımı hiç gerek ağırlık olsun gerek büyüklük olsun?

800gr sadece o 2" mi? :D Malze kitesi veya baska bir fark var mı acaba?
15.6" olan GTX 950M'e sahip, 17.3 olan GTX 960M. Çok oyun oynamam genelde CS:GO oynadığım için 950m bana gayet yeterli. Bu yüzden sadece ekran farkına odaklandım.

Geri
Yukarı