15 bin TL'ye her şey dahil sistem önerisi

@messinicocugu @370423
hocam bu sistemi almaya karar verdim ama internette herkes anakartın çok kötü olduğunu yazmış. Ayrıca PSU'nun yetersiz gelebileceğini.

Hocam bu sistemin AMD Ryzen 5 5500'lü şekilde önerebilir misiniz ?
Bütçe 12.500 Tl ama hafif arttırabilirim.

Son düzenleme:
i3 12100F Ryzen 5 5500'den güçlü, neden AMD istiyorsunuz?

Hocam bildiğim kadar i3 oyunlarda daha iyi ama AMD diğer şeylerde daha iyi. Ben sadece oyun oynamayacağım o yüzden. Yanlış biliyor olabilirim ama.

i3 12100F Ryzen 5 5500'den güçlü, neden AMD istiyorsunuz?
Bir de monitör olarak Asus'u aldım.Galiba AMD daha iyi çalışıyor onda.

Hocam bildiğim kadar i3 oyunlarda daha iyi ama AMD diğer şeylerde daha iyi. Ben sadece oyun oynamayacağım o yüzden. Yanlış biliyor olabilirim ama.

Bir de monitör olarak Asus'u aldım.Galiba AMD daha iyi çalışıyor onda.
i3 12100F'in rakibi R5 5600 hocam intel her türlü daha iyi olacak. Monitör AMD destekli olabilir ama işlemci değil ekran kartı AMD olmalı alacağınız sistemde RX6600 var monitörün özelliklerine uygun.

i3 12100F'in rakibi R5 5600 hocam intel her türlü daha iyi olacak. Monitör AMD destekli olabilir ama işlemci değil ekran kartı AMD olmalı alacağınız sistemde RX6600 var monitörün özelliklerine uygun.
O zaman sizin attığınız modelleri direk alayım mı ? Hocam sizin attığınız da tek anakartı tam beğenemedim. Desteklediği MHZ oranı düşük gibi geldi.

O zaman sizin attığınız modelleri direk alayım mı? Hocam sizin attığınız da tek anakartı tam beğenemedim. Desteklediği MHz oranı düşük gibi geldi.
Bütçenizi aşar ancak bu var. Diğer parçaları değiştirmeye gerek yok hayırlı olsun.

O zaman sizin attığınız modelleri direk alayım mı? Hocam sizin attığınız da tek anakartı tam beğenemedim. Desteklediği MHz oranı düşük gibi geldi.

RAM o.c yapmayı düşünmüyorsanız zaten maksimum 3200MHz olarak kullanabilirsiniz gerek yok anakart değiştirmeye.
Bunu alıp geçin derim.

RAM o.c yapmayı düşünmüyorsanız zaten maksimum 3200MHz olarak kullanabilirsiniz gerek yok anakart değiştirmeye.
Bunu alıp geçin derim.
Peki hocam sizin attığınız mı daha iyi yoksa bu mu ?

Peki hocam sizin attığınız mı daha iyi yoksa bu mu?

12100F'li olan daha iyi R5 5600'ün rakibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı