15 Ocak 2023 Konda seçim anketi sonuçları açıklandı

@just chillin @N0rvecli @Buğra S @199908

Siz bu seçim Türkiye'yi takip edin , Ben Maraş'ı takip edeceğim , tam bir sosyolojik gözlem.

Birde şöyle düşünün , seçim sonuçları açıklanıyor sırf iki dakika merak ettim baktım , en kutuplusundan her kutuptan hemen iki göz gezdirdim.

O önde bu önde şu önde şu geride diye işte bu düşük algı oluyor.

Ne kadar önde ne kadar geride ? Hemen hemen hepsi aynı sonuçları veriyor % 1 % 5 % 7 % 8 farklar zerre önemli değil , kim geri de kim ileride bu da önemli değil

Sonuçlar itibariyle baktığınızda , Türk milletinin eğiliminin ve tercihlerinin ne denli ilkel ve yoz cehalet tezahürü olduğunu pekala görebilirsiniz.

İşte sorun budur arkadaşlar.

Çok değil MARAŞ'A bakınız arkadaşlar , KAHRAMAN kısmını attım artık didişmeye gerek yok Kuva-i Milliye ve ilk örgütlü mücadele EFELER hatta Yörük Ali EFE Demirci MEHMET EFE açtırmayın ağzımı 🤣

Not benim gözlemim :

@just chillin
Yeterince şiddetli olmamış bu yüzden kıramamış OBSESYONU , sanırsam süreğenlik olması gerekiyordu ama bir iki tane oldu sonrası tırt , Gerçeğin böyle bir sıkıntısı var işte , İnsanların olumlu pekiştirmekten rutin pratik dehşeti vahameti azaltamadan peşi sıra olan felaketler ya da sıkıntılar bir nevi bu güç algısını ya da obsesyonu obsede üstünde kırıyor. Günümüzde bu terör yönetimi gütme sosyal kimlikleme çok hızlı ya Sosyal medya geleneksel medya her imkan var.

Ne diyeyim , Maraşlılar gene yapmış bir şeyler , Bundan sonra KAHRAMAN diyemem ayıp olur yani .

1684085138827.png

1684085173315.png

Sözcüden
1684086088732.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her Allah'ın günü millet ittifakından birisi çıkıp ayrı bir saçmalık yumurtlarsa olacağı budur tabii ki, vallahi şahsen benim hiçbir umudum kalmadı, bir daha kazansınlar ve ülke tam olarak felaketi yaşasın. Bunlara oy verenler kuru ekmeğe muhtaç kalmadan akıllanmayacak çünkü, ulan bu kadar şeyden sonra hala %40 oy alıyorlar, bundan daha büyük bir rezillik olabilir mi, zaten seçim sonrası bu kkm saçmalığı, EYT, asgari ücret zammı gibi popülist kararların ekonomik neticelerini hep beraber göreceğiz. Şu anda bu zamları finanse etmek için deli gibi para basılıyor, tabii ki bunun bir sonucu olacak. O altılı masa toplantılarında, nasıl saçma sapan açıklamalar yapalım da seçimi kaybedelim diye konuşuyorlar galiba!

Son düzenleme:
Çevrenize bakarak genele kıyaslama yapmayın(Aceleci Genelleme Safsatası). Ya KK alacak ya da ikinci tura kalacak muhtemelen. Bütün anketler bunu diyor.
Daha yarısı açıldı fakat görüyorsunuz değil mi? 11'de görüşmek üzere.

Geri
Yukarı