15 Şubat'ta okulların açılması mantıklı mı?

Sonra ne oldu? Herkesi eve kapattın işsizlik vurdu %20'lere neredeyse. Bunu ben buraya yazıyorum siz de kaydedin. Memur bile işten çıkarılacak böyle giderse. Okula girmek için seçilerek kontenjanla gidecek çocuklar. Üniversite gibi olacak. Sağlık sağlık diye bağıranlar yarın iş bulamayınca ailesi işsiz kalınca ben göreceğim onları o zaman da evde kanepeyi falan dişlersiniz. Sağlık hikaye açmak zorundasın ekonomin kötü. Mecbur açacaksın. Kronik rahatsızlığı varmış babanızın geçmiş olsun Allah'tan gelene bir şey diyemeyiz fakat ciddi manada söylüyorum önlem alındığı zaman hiçbir şey olmuyor. Avrupa'da Hindistan'da(ki adamların nüfusu bizden çok az vaka var) niye açık onlar insan değil mi?
Doğru söylemişsiniz hocam.

Yani sen sağlığımız kötüye gitsin ancak ekonomimiz iyi olsun diyorsun ha ?
Böyle bir şey demiyorum. Ama sağlığımız önemli şöyle böyle diyen önemli mevkideki kişilere bakın hep yaşama kaygısı geçim derdi olmayan insanlar. Benim sülalemin çoğu esnaf öğretmen(özel okullarda). Benim amcam 45 yıllık esnaf, altında 300-400 bin TL’lik arabayla gezen adam 3-4 dükkan sahibi adam bu korona döneminde 15 bin TL ye araba aldı ona biniyor 400 bin TL bile kurtaramadı adamı sen düşün. Ve 40 kişiye iş sağlıyordu. Bu 40 kişi dolaylı olarak en azından 100 kişiyi etkiler. Dükkanları iş yapmıyor. Ancak sağlık diye konuşuyorsunuz. Zamları görüyoruz yakında burada 5 bin TL ye düzgün PC toplayamıyorum diye yazmaya başlarsınız.

Kabine toplantısından sonra direkt geldim. Sonuç 1 Mart'tan sonra açılacak.
Özel okulları 1 gün bile açsalar 5 gün açılacak demek oluyor bu. Hatta duruma göre Cumartesileri de açabilirler. 4 gün kurs 1 gün okul. 😄 Onun da bugunu bulmuşlar.

Geri
Yukarı