15 Temmuz'a Dair Güzel Bir Yazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
"F-16 bombası" diye bir tabir yoktur. Bombalar kendi içlerinde ayrılır. Uçağa göre değil. Uçaklar Ankara'dan ve İstanbul'dan havalandılar. Ankara ve İstanbul'da ağır mühimmat barındırılmaz. Ağır tahrip verecek olan mühimmatlar sınır bölgelerinde özellikle de Diyarbakır Hava Üssü'nde ve İncirlik'te bulunur. Ankara'da ağır mühimmatı ne yapsın F-16'lar? Ankara'dan ancak herhangi bir saldırı girişimine karşın havadan havaya uçakları düşürmek için veya düşman askeri noktalarına zarar verici saldırılar yapmak için mühimmat bulundurulur. Havacı arkadaşın nasıl havacı olmuş ki bu denli önemli bilgileri bilmiyor?
Erdoğan'ın izlediği rotaya hiç baktınız mı? İstanbul'a girmeden, F-16'ların yakıtlarının bitmesini bekliyor. Yakıtları azaldığında ise giriyor. Ve uçaklar birşey yapamıyorlar. Askeri bilgidir bunlar. Uçaktaki cumhurbaşkanı, tahmine göre hurra dalmaz içeri. Askeri bilgi alır, hesaplamalar, havada kalma süreleri falan ölçülür, yakıtının azaldığı bir zaman girilir. Havacı arkadaşın bu tür stratejik bilgiden de mi yoksun? Yoksa o da Fetö'cüler gibi torpille girip daha eğitim uçağını düşüren tiplerden mi?

F16 yakıtının bitmesini, acayip doğrusu. Havalimanına indikten sonra, daha kaç yeri bombaladılar acaba haberiniz var mı?

Siz masalı oluşturdunuz zaten siz yaşayın, yeni masallar anlatırsınız çocuklarınıza.

En azından sizin gibi uydurmasyon bir şey anlatmayacağım kesin.

Yok rota görünüyormuş da, yok bomba gerçek olsaymış meclis kalmazmış da. Bunu diyen adamla neyi tartışıyorsam artık.

Harbi ne ayaksınız arkadaş siz?

En azından sizin gibi uydurmasyon bir şey anlatmayacağım kesin.

Yok rota görünüyormuş da, yok bomba gerçek olsaymış meclis kalmazmış da. Bunu diyen adamla neyi tartışıyorsam artık.

Harbi ne ayaksınız arkadaş siz?

Tratışmayabilirsiniz, resimdeki gibi silah dayayıp mı yazdırıyorlar acaba?:rolleyes:

Tamam hadi o tiyatro lafını gece sokağa çıkacak olan milletin önünde de bakalım diyebilecek misin ? Sizler sırf Hükümet düşsün de ülkeye ne olursa olsun diyen tiplerdensiniz.

Milletin, askerin hiç kimsenin haberi olmadığı bir süper plan başka bir şey değil. Millet gerçek sanacak tabi. Gerçek sanılsın diye yapılıyor zaten, yoksa başkanlığı zor gürürdü.

F16 yakıtının bitmesini, acayip doğrusu. Havalimanına indikten sonra, daha kaç yeri bombaladılar acaba haberiniz var mı?
Bilgim var. Atatürk Hava Limanı'na da attılar Erdoğan konuşma yaparken. Ancak Erdoğan'ın bulunduğu yere zarar vermedi, veremez de. Sebebini de yukarıda anlattım.
Evet, yakıtın bitmesi. Yoksa İncirlik'ten kalkan tanker uçağından haberiniz yok mu? Siz F-16 diyince herhalde 3 gün aralıksız uçacak bir uçak falan bekliyordunuz. Ortalama 2-3 saat aralığındadır havada kalış süresi.

Hala piyon muhabbeti dönüyor ya, hastayım ya!
Adam vatan haini! PKK'lılar öldüğünde de bu kadar üzülüyor musunuz merak ediyorum?

Yahu ben vallahi kıskanıyorum. HErkesin bi gazi dedesi, bir havacı arkadaşı var. Vallahi benim yok, çok üzülüyorum.

@Dr. Sheldon C. F 16 bombası güldürdü doğrusu. O arkadaşınızın ''Havacılığını'' bir sorgualyın bana sorarsanız.

Yahu tiyatro demek yerine ''Erdoğanı istemiyoruz'' desenize direkt. Siyasi düşünceleriniz, Darbe'ye Tiyatro demenize sebep olmasın.

Hükümeti ve Cumhurbaşkanını sevmeyebilirsiniz. Bu en doğal hakkınızdır ve buna sonsuz saygı duyarım. Ama bir Darbe'ye Tiyatro demek; acizliktir.

Dostum, madem ortaya oradan buradan duyma bir bilgi atıyorsun, bari körü körüne savunma.

Ya Allah aşkına; bir @H. Hüseyin'in açıklamalarına bakıyorum, bir de seninkine. Allah aşkına hangisi daha masalcı sence?

Evet arkadaşlar, tiyatro (!) bu yalnız merak ettiğim bu bomba, silah efektlerini hangi program ile yapıyorlar ? Adobe ile bende yapabilir miyim ?
- Beştepe'ye saldırı anı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- Türksat binasına saldırı anı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı