15 Temmuz'a Dair Güzel Bir Yazı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet arkadaşlar, tiyatro (!) bu yalnız merak ettiğim bu bomba, silah efektlerini hangi program ile yapıyorlar ? Adobe ile bende yapabilir miyim ?
- Beştepe'ye saldırı anı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
- Türksat binasına saldırı anı :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yok hocam, onlar test bombası(!) Yoksa Beştepe'ye atılan bombanın Çinçin'e kadar yok etmesi, tüm evleri küle çevirmesi gerekiyordu, Şok dalgası İstanbul'da Boğaziçi'ndeki insanları bile vurması gerekiyordu, hiç o video'daki gibi bomba olur mu(!) Erdoğan'ın tiyatrosu hepsi(!)

Bilgim var. Atatürk Hava Limanı'na da attılar Erdoğan konuşma yaparken. Ancak Erdoğan'ın bulunduğu yere zarar vermedi, veremez de. Sebebini de yukarıda anlattım.
Evet, yakıtın bitmesi. Yoksa İncirlik'ten kalkan tanker uçağından haberiniz yok mu? Siz F-16 diyince herhalde 3 gün aralıksız uçacak bir uçak falan bekliyordunuz. Ortalama 2-3 saat aralığındadır havada kalış süresi.

Hala piyon muhabbeti dönüyor ya, hastayım ya!
Adam vatan haini! PKK'lılar öldüğünde de bu kadar üzülüyor musunuz merak ediyorum?

Her asker vatan haini midir? O gece asker kılığındaki hainlere mukavemet gösterirken şehit gazi olan askerlere polislere üzülmedin mi? Sen sadece sokağa çıkan şehit gazi olan halka mı üzüldün?

Her asker vatan haini midir?
"Her asker" veya "tüm askerler" veya "asker" kelimesini nerede kullandım? Asker, bizim herşeyimizdir. Her Türk asker doğar. Ancak o üniformayı giymek ile asker olunmaz. Bu ayrımı iyi yapmak gerek.

O gece asker kılığındaki hainlere mukavemet gösterirken şehit gazi olan askerlere polislere üzülmedin mi? Sen sadece sokağa çıkan şehit gazi olan halka mı üzüldün?

Bu çıkarımı nasıl yaptınız çok merak ediyorum açıkcası. Hangi mesajıma dayandırdınız bunu söyleyebilir misiniz?

Yukarıda askerlerin piyon olarak harcandığı denmiş sen hain kelimesini tüm askerler için genel kullanmışsın. Bende buna dikkat çektim özellikle şu pankartlar falan derken hepten askerlere karşı halkı top yekün soğutmanın hiç kimseye faydası yok aksine zararı var. O zaman fetö bunun neresinde diye sorar insan. Pankartlar öyle hazırlanmış ki arkasında sanki kimse yok darbeyi sadece askerler yapmış karşısına halk dikilmiş gibi bir görüntünün algısı bile çok tehlikelidir. Bu pankartlar yurtdışında da takip ediliyor. Yarın bir gün başımıza iş açmayalım Tüm dünya nezdinde haklıyken haksız duruma düşmek var. Adamlar tiyatro diyor biz arkasında fetö var diyoruz ama adamlar sonra bize dese hazırladığınız pankartlar da fetöyle bir bağlantı göremedik demek ki siz bile buna inanmıyorsunuz deseler sus pus kalırız. Adamlara kendi elimizle koz veriyoruz.

Son düzenleme:
Yukarıda askerlerin piyon olarak harcandığı denmiş sen hain kelimesini tüm askerler için genel kullanmışsın. Bende buna dikkat çektim özellikle şu pankartlar falan derken hepten askerlere karşı halkı top yekün soğutmanın hiç kimseye faydası yok aksine zararı var. O zaman fetö bunun neresinde diye sorar insan. Pankartlar öyle hazırlanmış ki arkasında sanki kimse yok darbeyi askerler yapmış karşısına halk dikilmiş gibi bir görüntünün algısı bile çok tehlikelidir.
Hangi piyonlardan bahsediyoruz? Şu halka ateş eden vatan hainlerinden mi? O vatan haini şerefsizlere asker diyen yukarıdaki arkadaş, ben değilim.
Halkı askerden soğutan yada soğutmaya çalışan biz değiliz, yukarıdaki arkadaşlar. O hainleri asker olarak görenler yukarıdaki arkadaşlar, onları savunanlar da yukarıdaki arkadaşlar. Bu yüzden birkaç önceki mesajımda dedim, ayrımın iyi yapılması gerekiyor. Ben hiçbir mesajımda veya konuşmamda askeri kötülemedim, hain demedim, diyene de asla saygı göstermem. Tıpkı vatan hainlerine asker demeye çalışanlara göstermediğim gibi.

15 Temmuz Şehitlerine saygım sonsuz tabii ki. Ama sinir olduğum çok şey var. Ne zaman bir şey olsa hemen 15 Temmuz Şehitleri. Ulan Doğu'da Dayım gibi onca Yiğit TÜRK Askeri şehit olunca onları Şehit olarak saymıyorlar artık ama. Nerede bu adalet? Nerede bu sözde birlik duygusu? Ulan daha bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasına denk geldim. Normalde konuşma yaptığı kürsüde sürekli Mustafa Kemal Atatürk resmi olurdu bugüne kadar. Fakat artık onu da kaldırıp kendi resmini koymuş. Ülke'nin gidişi hiç iyi değil. Bu arada şunu da söyleyeyim, benim saydığım ve yürekten kutladığım 4 tane Milli Bayram'ım vardır.
1) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.
2)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.
3)19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı.
4)30 Ağustos Zafer Bayramı.

Hangi piyonlardan bahsediyoruz? Şu halka ateş eden vatan hainlerinden mi? O vatan haini şerefsizlere asker diyen yukarıdaki arkadaş, ben değilim.
Halkı askerden soğutan yada soğutmaya çalışan biz değiliz, yukarıdaki arkadaşlar. O hainleri asker olarak görenler yukarıdaki arkadaşlar, onları savunanlar da yukarıdaki arkadaşlar. Bu yüzden birkaç önceki mesajımda dedim, ayrımın iyi yapılması gerekiyor. Ben hiçbir mesajımda veya konuşmamda askeri kötülemedim, hain demedim, diyene de asla saygı göstermem. Tıpkı vatan hainlerine asker demeye çalışanlara göstermediğim gibi.
Kardeşim o Vatan Hainleri zaten tutuklandı ve cezalarını ağır bir biçimde çekiyor şerefsizler. Fakat askerliğine yeni başlamış hiç bir şeyden haberi olmayan masun askerleri de dövdüler işkence ettiler. Arkadaşlar onu demek istiyor.

Asker kelimesini duymanla beraber aklına ilk o hainlerin gelmesi üzücü o mesajda kullanılan asker kelimesi kasıtlı olarak kullanılmışsa da senin ayrımı o zaman baştan yapman gerekirdi. Sonuçta her asker hain değildir.

Asker kelimesini duymanla beraber aklına ilk o hainlerin gelmesi üzücü o mesajda kullanılan asker kelimesi kasıtlı olarak kullanılmışsa da senin ayrımı o zaman baştan yapman gerekirdi. Sonuçta her asker hain değildir.
Ne yazdığımı, neye tepki gösterdiğimi iyi anlayın öyle yorum yapın, lütfen..

Ne yazdığımı, neye tepki gösterdiğimi iyi anlayın öyle yorum yapın, lütfen..

Ben anladım aslında art niyetli olmadığını da biliyorum. Ama işte o skandal pankartlarla beraber askerlerin tamamı üzerinde yaratılan bir olumsuz algıyı bertaraf etmekte hepimizin görevidir. Neyse daha fazla uzatmayalım.

@KRALCAN Zaten amaç onları unutturup, yerine yapma şeyler koymak, 100 yıl önce kaba kuvvet ile boyun eğdiremeyenler, şimdi akılla hareket edip, yapacaklarını yapmaya çalışıyor.

Çanakkale zaferi bu kadar kutlanmamıştır be, 70000 şehit verilen gencecik çocuklar.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı