15 yaş boy sorunu ve ayakkabı numarası

Cemalimsi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim yaşım 15. 2005 doğumluyum. Boyum ise 1.68. sizce ne kadar uzayabilirim? Annem 1.60 babam ise 1.70. Fakat ayakkabı numaramın boyuma göre çok uzun olduğunu düşünüyorum. Boyum 1.68 fakat ayakkabı numaram 43. Sizce ne kadar uzayabilirim? Ve ayakkabı numaram boyuma göre normal mi?

Arkadaşlar merhaba. Benim yaşım 15. 2005 doğumluyum. Boyum ise 1.68. sizce ne kadar uzayabilirim? Annem 1.60 babam ise 1.70. Fakat ayakkabı numaramın boyuma göre çok uzun olduğunu düşünüyorum. Boyum 1.68 fakat ayakkabı numaram 43. sizce ne kadar uzayabilirim? Ve ayakkabı numaram boyuma göre normal mi?

Bolbol balık ye sık sık basketbol oyna boyun uzar futbol boyu kısaltır benim ayakabı no 46. tazebalık tabii ki bir de sakın yoğurtla birlikte yeme. Balığın fazlasıda zararlıdır.

Arkadaşlar merhaba. Benim yaşım 15. 2005 doğumluyum. Boyum ise 1.68. sizce ne kadar uzayabilirim? Annem 1.60 babam ise 1.70. Fakat ayakkabı numaramın boyuma göre çok uzun olduğunu düşünüyorum. Boyum 1.68 fakat ayakkabı numaram 43. Sizce ne kadar uzayabilirim? Ve ayakkabı numaram boyuma göre normal mi?
Aynı yaştayız, benim 1.78-1.79 arasında ben fazla uzayacağımı sanmıyorum taş çatlasa 3 CM babam "1.85 olursun" dese de pek inanmıyorum. Yok "10 CM uzarsın yok 15 CM uzarsan" diyenleri pek umursama, hayal kırıklığı yaşarsan. Boyun ortalamanın biraz altında bu yaşta 1.70 boy ortalama, gözlemlerim sonucu. Ne kadar uzayacağını röntgen çektirerek bulabillirsin.

Bolbol balık ye sık sık basketbol oyna boyun uzar futbol boyu kısaltır benim ayakabı no 46. tazebalık tabii ki bir de sakın yoğurtla birlikte yeme. Balığın fazlasıda zararlıdır.

Balık çok sık yemiyordum. Daha çok dikkat edeceğim. Basketbolu her ne kadar çok denesemde bir türlü sevemedim. Önerileriniz için sağ olun.
Aynı yaştayız, benim 1.78-1.79 arasında ben fazla uzayacağımı sanmıyorum taş çatlasa 3 cm babam "1.85 olursun" dese de pek inanmıyorum. Yok "10 cm uzarsın yok 15 cm uzarsan" diyenleri pek umursama, hayal kırıklığı yaşarsan. Boyun ortalamanın biraz altında bu yaşta 1.70 boy ortalama, gözlemlerim sonucu. Ne kadar uzayacağını röntgen çektirerek bulabillirsin.

Evet boyum kısa. Fakat benim için çok sıkıntı değil 1.72 olsam yeterlidir. Bu arada boyun gerçekten iyiymiş.

Son düzenleme:
Balık çok sık yemiyordum. Daha çok dikkat edeceğim. Basketbolu her ne kadar çok denesemde bir türlü sevemedim. Önerileriniz için sağ olun.

Evet boyum kısa. Fakat benim için çok sıkıntı değil 1.72 olsam yeterlidir. Bu arada boyun gerçekten iyiymiş.
Yok kardeşim, niye kısa olsun? İnsanın insanın cetveli değildir, bak şuan 1.78 "keşke 1.85 olsam" diyorum, bu işin sınırı yok sokaktaki 10 insandan 7'sinden uzunum, okul da da aynı şekilde bir fark yok. Onun için bu duruma alışmaya çalış, ben her gün bara asılıyorum egzersiz yapıyorum, kilom 86 olduğu için daha az uzuyorum, zayıflıyamıyorum da. Zayıfsan çok daha rahat uzuyorsun.

Yok kardeşim, niye kısa olsun? İnsanın insanın cetveli değildir, bak şu an 1.78 "keşke 1.85 olsam" diyorum, bu işin sınırı yok sokaktaki 10 insandan 7'sinden uzunum, okul da da aynı şekilde bir fark yok. Onun için bu duruma alışmaya çalış, ben her gün bara asılıyorum egzersiz yapıyorum, kilom 86 olduğu için daha az uzuyorum, zayıflıyamıyorum da. Zayıfsan çok daha rahat uzuyorsun.

Zayıf olduğum söylenemez. Öyle aman aman da şişman değilim kendimce. Ama ben çok oyunlarla büyüdüm. Bu yüzden yatma saatlerim 11 12 yaşından beri hep 2 3 gibi yattım. O yüzden sıkıntısı çekiyorum gibi geliyor şimdi. Büyüme hormonu denilen bir şey varmış sanırsam. Ondan bahsediyorum.

Zayıf olduğum söylenemez. Öyle aman aman da şişman değilim kendimce. Ama ben çok oyunlarla büyüdüm. Bu yüzden yatma saatlerim 11 12 yaşından beri hep 2 3 gibi yattım. O yüzden sıkıntısı çekiyorum gibi geliyor şimdi. Büyüme hormonu denilen bir şey varmış sanırsam. Ondan bahsediyorum.
Uykuyla'da pek alakası yok Tesla 2 saat uyurmuş 1.88 çok tuhaf değil mi? Belki Tesla olduğu içindir. Sen doktora git, röntgen çektir kesin cevabı o verir. Burada "şu kadar uzarsın bu kadar uzarsın" demek zırvalık olur.

Benim boyum 185 ayakkabı numaram ayakkabının kalıbına göre 42 ile 43 arası. Bana ayağın boyuna göre küçük diyenler var senin durumda tam tersi. Fazla kilon var mı? Boy uzunluğu genetikle alakalı. Herkesin boy atma şekli farklı. Kimi 17 yaşındaki boyunda kalır kimi de 20'sinde boy atar. Benim boyum lise 1'de 180 civarıydı. 18 yaşında 185 çıktım. O yaştan beri aynı boyum şu an 22 yaşındayım. Genetik şans işi. Yinede egzersiz, uyku düzeni ve beslenmene dikkat et.

Endişeye kapılma, 1-2 sene sonradan aniden boy atarsın, boyun fazla kısa değil, normal. Uyku düzenine dikkat et, dengeli beslenmeye dikkat et, hareketsiz kalmamaya özen göster, günün belirli saatlerinde esneme hareketleri uygula, ben şahsen epey bir faydasını görmüştüm.

benim boym normal yanlız 15 yaşında olmama rağmen ayakkabı numaram 45-46 ve her ayakkabı bana olmuyor baen bi ayakkabı için 5-6 gün dolaşıyorum çok sıkıntı ya :D

Yeni konular

Geri
Yukarı