Ayakkabı numarası nasıl ölçülür?

Mezura metre yardımı ile baş parmağın bittiği yerden topuğun bittiği yere kadar düz bir çizgi çekerek. Çıkan santimetre sonucunu da bir kenara not ederek almak istediğin modelin numara tablosuna bakıp kaç numara olduğunu anlıyorsun. Misal ayağın uzunluğu 24 santim mi tabloda 24 santim 45 numaraya denk geliyorsa 45 numaradır ayağın.

Arkadaşın dediği gibi rastgele en yakın ayakkabıcıya girip deneyebilirsiniz. Bahane uydurmanıza bile gerek yok. Bakıp çıkarsınız.

Ne kadar uzadı bu konu, herhangi bir FLO olur İNStreet olur bir ayakkabı mağazasına gidin internetten alacağınız markanın herhangi bir ayakkabısının 43 44 veyahut 45 deneyin hangisi uygunsa isteyin yok santim santim ölçme milim ölçme hesabına girmeyin.

Hocam 27cm için her iki tabloda 43 civarı göstermiş 44 olabilir o zaman ayağınız. Çünkü 45 için 29 cm göstermişler.

44'ten büyük olduğuna eminim. Ya tablo yanlış ya da aldığım ayakkabı markasının ölçüleri farklı. Jump markası.

Ne kadar uzadı bu konu, herhangi bir flo olur instreet olur bir ayakkabı mağazasına gidin internetten alacağınız markanın herhangi bir ayakkabısının 43 44 veyahut 45 deneyin hangisi uygunsa isteyin yok santim santim ölçme milim ölçme hesabına girmeyin.

Gitmek istemediğim için zaten bu konuyu açtım. Bunu düşünemeyecek kadar aptal olduğum için değil.

44'ten büyük olduğuna eminim. Ya tablo yanlış ya da aldığım ayakkabı markasının ölçüleri farklı. Jump markası.

Hocam onu bilemeyiz dediğim gibi ben hiç bir zaman aynı numara giymiyorum markadan markaya 42, 41 değişiyor hatta 40 bile olmuştu bir modelin :)

Siz yukarıdaki tavsiyelerde belirtildiği gibi Jump satan yakında bir yer varsa deneyin ondan sonra internetten siparişinizi verin.

Ben geçenlerde FLO'dan benzer şekilde yaptım internetteki renk mağazada yoktu benzer modeli denedim ona göre sipariş verdim.

Yani bu tablolar yaklaşık bir ölçü veriyor gördüğünüz gibi standart var diyemeyiz bu alanda maalesef.

Geri
Yukarı