15 yaş boy sorunu ve ayakkabı numarası

Cemalimsi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim yaşım 15. 2005 doğumluyum. Boyum ise 1.68. sizce ne kadar uzayabilirim? Annem 1.60 babam ise 1.70. Fakat ayakkabı numaramın boyuma göre çok uzun olduğunu düşünüyorum. Boyum 1.68 fakat ayakkabı numaram 43. Sizce ne kadar uzayabilirim? Ve ayakkabı numaram boyuma göre normal mi?

Kardeşim ben de senin yaşında o boylardaydım, şu anda 184 civarıyım. Tabi genetikle alakalı bir şey bu. En çok uzamayı 11 ve 12. sınıfta yaptım.

Umarım aynı kaderi yaşarım.
Benim boyum 185 ayakkabı numaram ayakkabının kalıbına göre 42 ile 43 arası. Bana ayağın boyuna göre küçük diyenler var senin durumda tam tersi. Fazla kilon var mı? Boy uzunluğu genetikle alakalı. Herkesin boy atma şekli farklı. Kimi 17 yaşındaki boyunda kalır kimi de 20'sinde boy atar. Benim boyum lise 1'de 180 civarıydı. 18 yaşında 185 çıktım. O yaştan beri aynı boyum şu an 22 yaşındayım. Genetik şans işi. Yinede egzersiz, uyku düzeni ve beslenmene dikkat et.

Evet biraz kiloluyum. Ailem dedelerim kısa. 1.70 üzeri insan yok diyebilirim. Her şey dikkat etmeye çalışacağım artık.
Endişeye kapılma, 1-2 sene sonradan aniden boy atarsın, boyun fazla kısa değil, normal. Uyku düzenine dikkat et, dengeli beslenmeye dikkat et, hareketsiz kalmamaya özen göster, günün belirli saatlerinde esneme hareketleri uygula, ben şahsen epey bir faydasını görmüştüm.

İnşallah atarım boy. Esneme hareketlerini yapmaya çalışıyorum her gün. Şu günlerde hareketsiz kalmamak biraz sıkıntılı. Dışarı karantina başladığından beri adım atmadığımı söyleyebilirim. Sağ ol önerilerin için.
Benim boym normal yalnız 15 yaşında olmama rağmen ayakkabı numaram 45-46 ve her ayakkabı bana olmuyor baen bir ayakkabı için 5-6 gün dolaşıyorum çok sıkıntı ya :D.

Boyun kaçtı?

Kral merhaba ben de 15 yaşındayım boyum 1.65 şu anda ayakkabı numaram 40(ayak numaramı çok takmıyorum 41-42 olsa yeter) ama boyumdan korkuyorum sen şu an boyun kaç oldu verebilecegin tavsiye var mi

Geri
Yukarı