15 yaş için egzersiz önerisi

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Önce neden bu kararı verdiğimi söyleyeyim. 15 yaşındayım ve birkaç ay öncesine kadar 104 kiloydum. Fakat okulların açılması ile birlikti bugün 95,9 kiloyu gördüm. Ve bunu ne egzersiz ne diyet yapmadan yaptım. Sadece okul ve dershaneye gidip gelerek. Arada bir uzun yoldan yürüyorum sadece. Ama biraz daha hızlandırmak ve vücuduma ufakta olsa şekil vermek için evde egzersiz yapmak istiyorum. Dediğim gibi, amacım, 2-3 ayda 20 kilo vermek ya da karın kası çıkarmak falan değil. Sadece yavaş ama istikrarlı şekilde kilo vermek ve ufaktan vücudumu forma sokarak biraz güçlenmek istiyorum.

Evde 2 tane 10 kilogramlık dambıl var. Gerçi birkaç on - yüz gram azalmış olabilir. Onun dışında bir şey var mı bilmiyorum. Yaza doğru belki yüzmeye de başlayabilirim. Egzersize nasıl bir başlangıç yapmalıyım?

Maalesef. Ev için küçük herhangi bir alet bile alabileceğimi sanmıyorum.
Bi aile hekimine kan ver. Bi kontrol etsinler kanını. Yabancı Youtube kanallarına bak. Ağırlıklarında varmış zaten. Ağırlık ağırlıktır sonuçta. Eyer tekli yataklarda yatıyorsan yatağı kaldırmaya çalış. Sonra yatakla squad çek. 2-3 ayda ciddi belli olur spor yaptığın. Devam et koç.

Geri
Yukarı