15 yaşında 1.60 birisi daha uzayabilir mi?

Plaklarını kontrol ettir ve gelişim uzmanına danış burada ne denirse desin boş.
Burada denilenler genel olarak gelişim için belirli şeyler. uyku düzeni, egzersiz, vitamin, beslenme, gibi.

Böyle olursa çok iyi olurdu, erkek olsaydım belki...
Baban 1.82 aslında. 1.80 değil de 1.70 net olursun diye düşünüyorum. tabii saydığım kriterlere uyarsan.

Burada denilenler genel olarak gelişim için belirli şeyler. Uyku düzeni, egzersiz, vitamin, beslenme, gibi.

Baban 1.82 aslında. 1.80 değil de 1.70 net olursun diye düşünüyorum. Tabii saydığım kriterlere uyarsan.

Aslında ben çok şansızım çünkü benim bir tane arkadaşım var boyu 1.66 ama babasının boyu 1.75

Sen kontrol ettir 17'de kapandı benim.

Tamam mutlaka kontrol ettirim, kendimi kandırmak istemiyorum

Arkadaşlar merhaba, ben 15 yaşındayım boyum 1.60 ve 50 kiloyum. Öylesine söylüyorum. Babamın boyu 1.82 ve anneminkisi 1.63 falan, boyumun artma olasılığı nedir sizce? 4 gündür boy uzatma egzersizleri yapıyorum.
Ben bu konuda çok araştırma yaptım ve gördüm ki ergenlik bitene kadar boy uzaması devam ediyor fakat boy uzatma egzersizlerini düzenli yapmak ve sağlıklı beslenmek çok önemli fakat yine de belirleyici unsur genetik olduğu için ne kadar uzama mümkün o belli olmaz.

Yazı linki de atayım bakmak isterseniz buyrunuz: En Çok Hangi Yaşta Boy Uzar? - Boy Ameliyatı

Ben bu konuda çok araştırma yaptım ve gördüm ki ergenlik bitene kadar boy uzaması devam ediyor fakat boy uzatma egzersizlerini düzenli yapmak ve sağlıklı beslenmek çok önemli fakat yine de belirleyici unsur genetik olduğu için ne kadar uzama mümkün o belli olmaz.

Yazı linki de atayım bakmak isterseniz buyurunuz: En Çok Hangi Yaşta Boy Uzar? - Boy Ameliyatı

Aslında araştırmama gerek bile yok, halalarımın hepsi kısa boylu ve 11 yaşındaki kız kardeşim 158 falan beni geçer artık. Fazla hayal kurmayacağım, bence ben en fazla 1.63 falan olurum. Neyse takmayacağım kafama zaten boy her şey demek değil. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı