15 yaşında 155 cm boydan nasıl uzanır?

Ha ama şunu söylemeliyim son 4 5 ayda şimdiye kadarki uzama hızıma göre baya arttı doktor bile söyledi 2 ayda 7 8 cm falan artmıştım normal demişlerdi bir süre önce

Bilmiyorum ama ailemdekilerin hepsi uzun dedem bile uzundu kısa akrabam yok baba tarafından kuzenim 2 metreden fazla anne tarafımdakilerde de hiç kısa yok komple tüm sülale uzun bir ben böyleyim

Bilmiyorum ama ailemdekilerin hepsi uzun dedem bile uzundu kısa akrabam yok baba tarafından kuzenim 2 metreden fazla anne tarafımdakilerde de hiç kısa yok komple tüm sülale uzun bir ben böyleyim.

Senle aynı boydayım ve 16 yaşındayım okuldakiler inanmıyor liseye gittiğime boyumdan dolayı:D kafaya çok takmamak lazım.

Genetik. Baban kısalık geni, annen kısalık geni taşıyorsa doğal olarak seninde kısa olma şansın var. Ve o şans sana tutmuş olabilir. Dik durma egzersizleri ile 2-3cm daha uzar. Onun dışında tamamıyla genetik.
Hiç kısa yok sülalemde .d dedem bile uzundu komple hiç kısa yok yaşlılar dahil hatta ölenler de dahil ailem normal dedi abin gibi olursun o da 16 17 yaşına kadar kısaymış sonra birden 30 cm falan uzamış eski fotoğraflarında kısa hep

Hocam tüm sülaleniz şanslı olup, Aa yada AA doğmuştur belki de 😃.
Tüm sülalem ölen akrabalarım dahil uzun olup bir bana düşme ihtimali çok az geliyor doktorlar bile normal demişti artarsın falan ondan dert etmedim ama işte takmaya başladım biraz

Hocam tüm sülaleniz şanslı olup, aa ya da aa doğmuştur belki de 😃.

Hocam yalnız eğer kısa gen denk gelmiş ise bile anne + baba boyu + 13 / 2 yaptığınız zaman çıkan sonuçtan 7 çıkarın. En fazla o kadar kısa olabilir. Yani kısa gen denk gelse bile öyle 180 adamın 150 çocuğu olmaz. Yani hesaplamalara göre minimum 170 olmanız lazım. Eğer bir sağlık sorunun yoksa minimum 170 olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı