15 yaşında 1.65 boy normal mi?

TRANLLAD

Centipat
Daha fazla  
15 yaşıma yeni geçtim ve yaşıtlarımın çoğu benden 20-15 cm uzun ve bu beni kötü hissettiriyor. 10. sınıfım ama 1 sene erken başladığım için bu sene 9. sınıf olmam lazımdı.
Sadece benim mi boyum kısa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. Siz doğarken kim size 1.95 olacaksınız diye vaat verdi bilmiyorum ama öyle bir şey yok. Boyunuz kısa da olabilir, doğal bir durum bu.

Çok da kısa değil, bazıları bir anda atıyor. Bir bakmışsınız 16 yaşında 180 olursunuz. Bu iş neredeyse tamamen genetiğe dayalı. Ayrıca hocam bence siz biraz abartıyorsunuz. Çoğu kişi 20 cm daha uzun demişsiniz de, Türkiye'nin ortalaması belli. 15 yaşındaki çoğu kişinin 185 olduğunu sanmıyorum. Aksine çoğu 170-175 arası. Onlara kıyasla biraz kısasınız. Ama dediğim gibi bir anda atabilirsiniz. Annenizin ve babanızın boyu kaç? Belki bunu söylerseniz aşağı yukarı tahmin yapabiliriz.

15 yaşıma yeni geçtim ve yaşıtlarımın çoğu benden 20-15 cm uzun ve bu beni kötü hissettiriyor. 10. sınıfım ama 1 sene erken başladığım için bu sene 9. sınıf olmam lazımdı.
Sadece benim mi boyum kısa?

Çok bir fark yok ve 1 yaş küçüksün tavsiyem boy için her akşam yoğurt ye 8.sınıfım boyum 1.77 faydasını gördüm.

Herkesin uzama yaşı hormonlara bağlı olarak farklı dönemlerde boyu uzayabiliyor örneğin benim de 16 yaşımda boyum birden uzamıştı öncesinde 1.60 olan boyum şu an 1.80 - 1.85 civarı.

Çok bir fark yok ve 1 yaş küçüksün tavsiyem boy için her akşam yoğurt ye 8.sınıfım boyum 1.77 faydasını gördüm.
Alakası yok. Anaokulundan beri her gün süt içiyorum. Yediğim yoğurdun haddi hesabı yok. Ailemdekiler de kısa değil bunlara rağmen 171'im.

Yeni konular

Geri
Yukarı