15 yaşında 168 boy daha ne kadar uzar?

Wankula153

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. 15 yaşını yeni doldurdum. 168 boyundaydım son ölçülmemde. Baba boyu 175 anne boyu 160 iki abimin boyları 185 ve 178. Ben de minimum 178 olurum diye düşünüyorum ama 3 senede 10 cm uzayabilirim değil mi? Bu aralar biraz fazla uzamaya başladım.

Ayrıca baba tarafında 175 altı çok yok. Anne tarafı biraz kısa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konularda bildiğim pek bir şey yok ancak bildiğim kadarıyla konuşayım. Erkeklerin 22 yaşına kadar boyu uzayabiliyor. Kadınlarda ise bu 20' li yaşlara kadar çıkabiliyor. Bu konuda genetiğin en önemli etken olmasına karşın kişi spor yaparak da boyunun uzamasına katkı sağlayabiliyor diye biliyorum. İyi günler.

Ben de geçen sene tam aynı boydaydım. Bu sene 16 yaşıma girdim ve 171.5'um. Doktor ortalamanın bu olduğunu ve yaklaşık 180e kadar gideceğini söyledi. Babam 178.
Ben 178 olsam yeter diye düşündüm muhtemelen olurum kuzenlerim abim hepsi uzun benim kısa kalmam saçma olur yaşıma göre boyum kısa değil demi?

Yeterli beslenirsen her gün 3 yumurta süt müt içersen benim gibi boyun 184 olabilir. Boy işi genetik hem de çevresel faktörlerden de etkileniyor şahsen hiç basketbol falan oynamışlığım yok. Boy işi tamamen Tengri vergisi bişey 15 yaşında kafayı bunlara takacağına git ders çalış.

Yeterli beslenirsen her gün 3 yumurta süt müt içersen benim gibi boyun 184 olabilir. Boy işi genetik hem de çevresel faktörlerden de etkileniyor şahsen hiç basketbol falan oynamışlığım yok. Boy işi tamamen Tengri vergisi bir şey 15 yaşında kafayı bunlara takacağına git ders çalış.

Taktığımdan değil fakat bizim sınıf da 174-178'ler var ben mi kısayım diye bir düşünüyor insan zaten ben de biliyorum genetik olduğunu hesapladığımda minimum boyum 174 çıkıyor. Fakat bir kuşkuya düştüm.

Değil tam ideal olması lazım.
Teşekkürler bilgi için.

Yeterli beslenirsen her gün 3 yumurta süt müt içersen benim gibi boyun 184 olabilir. Boy işi genetik hem de çevresel faktörlerden de etkileniyor şahsen hiç basketbol falan oynamışlığım yok. Boy işi tamamen Tengri vergisi bişey 15 yaşında kafayı bunlara takacağına git ders çalış.
Çoğu genetik.

Geri
Yukarı