Çözüldü 15 yaşında boyum 170 18 yaşında kaç olur?

• Konuyu başlatan nepauq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 24B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kesin veya kesine yakın bir bilgi istiyorsan doktora gidip kemik yaşına baktırman gerek, şuan burdan kimse bir şey diyemez doğru düzgün.

Anne - baba boyun aynı dayımla eşinin boyu.
Hocam yanlışınız var. İşleyen demir ışıldar hesabı boyu olumlu etkiler ama sporla uzun boylu olmaz insan.
Bir kaç tavsiyem şu; Beslenme önemli kimse aksini iddia edemez. Yemek seçme ne bulursan ye, gerekirse günde 3 tane yumurta ye, etin domuz eti dışında her türlüsünü ye,süt iç, bolca spor yap ki karnın acıksın ve vücut daha fazla proteine ihtiyaç duysun. Protein boy için bir numaralı besin kaynağı. Saat 22:00'da uykuda ol. Bunlar seni genetik olarak olabiliceğin maksimum boya daha yakın olmanı sağlar eğer uyarsan. Bu arada amcam 1.78 boyum kısa demedi hiç zaten görünmüyoda. Kızlar mı diyor en az 1.80, 1.80 altı kısa diye ? 1.78'de yeter.

Son düzenleme:
Bi ara boyumla sıkıntılı olduğum için doktora gitmiştim. Anne ile babanın boyları toplamını 2'ye böl +5cm ekle demişti. Genel olarak bu şekilde oluyormuş ama genetik denen çok karmaşık bir durum var. Annen ve baban 1 metre bile olsa çocuk 2 metre olabiliyor. Bu tahmin edilemez ama verdiğim formül bi nevi fikir vericektir.

Bi ara boyumla sıkıntılı olduğum için doktora gitmiştim. Anne ile babanın boyları toplamını 2'ye böl +5cm ekle demişti. Genel olarak bu şekilde oluyormuş ama genetik denen çok karmaşık bir durum var. Annen ve baban 1 metre bile olsa çocuk 2 metre olabiliyor. Bu tahmin edilemez ama verdiğim formül bir nevi fikir verecektir.

Benim bildiğim anne + baba boyu topla ve 13 ekle ikiye böl şeklinde bu genetik tahmini boy hesaplama formülü. Ama bence genelleme olamayacak kadar saçma. Benim boyum bu formule göre doğru ama bu hesapla çıkan sonucun çoğu insan üstünde. Yeni nesilden bahsediyorum. Çoğu zaman ailesinin boyunun çok üstündeler. Benim anneannemin yeğeni (erkek) 1.60 bile yok ama oğlu 1.75. Çocuğun amcası da aynı boyda ve diğer amcası 1.70. Anneannemin 1.70 olan diğer yeğeninin oğlu 1.84-1.85 babasının boyunun oldukça üzerinde. Amcam 1.78 çocuklardan biri 1.85, diğeri 16 yaşında sanırım ve abisinden uzun. 1.90 olabilir. Dayım 1.70 ama oğlu 11 yaşında ve boyu yaşıtlarının çok üzerinde. Büyüyünce uzun boylu olacak gibi. Bir arkadaşım yine 1.85-1.88, babası kısa. Çoğu kişiye soruyorum illa ki birkaç Cm'de olsa babasından uzun. Daha sayısız örnek var. İnsanın erişkin boyu Matematik formulüyle net olarak belirlenemez. Ayrıca gelişim çağının sonuna kadar yapılan spor, beslenme, uyku düzeni, sağlık şartları da erişkinlikte ulaşılan boyu + ya da - birkaç cm etkiler. Yani anne, baba boyu önemli ama temel belirleyici ve tek etken değil bu boy olayında.

Yeni konular

Geri
Yukarı