15 yaşında e-spor işiyle uğraşılır mı?

Denenebilir. Şansın yaver giderse iyi yerlere gelirsin. Fakat bu iş öyle göründüğü kadar kolay değil. Çünkü üzerinde her zaman bir baskı olucak. Unutma bu normal bir oyun değil artık senin için. Çünkü bu senin mesleğin. Bu yüzden de pek önermem denemeni bile. Fakat denemek istiyorsan ve kendine güveniyorsan deneyebilirsin tabi ki. 75 Hz monitör olması pek sıkıntı yaratmaz. Elbette haksızlıklar olucak. 240 Hz bir adam karşına gelince patates olabilirsin. Fakat yeteneğin varsa 60 Hz oynayarak bile başarabilirsin.

Le gibi bir rank ile olmaz ne yazık ki. FACEIT oynamadığım için Level 7 iyi mi bilmiyorum. 60Hz monitör ile globale %80 küsur bir winrate ile 35-50 kill ortalaması ile çıktım hatta 60 killi görmüştüm birkaç sene önce bırakmadan oyunu. Elbette olabilirsiniz yaşınız engel değil hatta sizden genç o kadar fazla üst düzey oyuncu var. Elbette turnuvalara katılabilirsiniz.

Bilgisayarım yeni toplama olduğu için kolayca çıktım olmadan önce 40 FPS'lerde nova 3-4'lerde gezerdim 3-4 ay içinde bu kadar geliştirdim kendimi.

Bilgisayarım yeni toplama olduğu için kolayca çıktım olmadan önce 40 FPS'lerde nova 3-4'lerde gezerdim 3-4 ay içinde bu kadar geliştirdim kendimi.
Kendinizi geliştirin elbette olabilirsiniz ancak dediğim gibi e-spor olmanız çok zor. En iyi oyuncular arasından bile göze çarpacak şekilde iyi olmalısınız. Ayrıca aşırı stresli ve yorucu bir iş.

Bir ara LoL'den boost yapıyordum çok yorucu ve stresli.

Türkiye'de CS:GO işi zor.
9INE takımı 5 Türk genç kardeşimizden oluşuyordu, 20 civarı yaş ortalamasında. ESEA MDL için final maçında kaybettiler ve 4'ü Valorant'a geçti. Hepsi de çok yetenekliydi ve top tier takımı olma potansiyelleri vardı. Sadece desteği göremediler ki takımlarının sahibi yabancı ve koçları yoktu.
Ben şunu düşünüyorum bu adamlar tutunamadıysa işin çok zor.

CS:GO'da 15 yaşında soğuk ellerimle rekabetçide legendary Eagle ve FACEIT 7 Level'i görmüş birisi olarak kendimi e-spor işlerinde görmek istemekten alıkoyamıyorum.
Kendime güvenim ne fazla ne de az. Sizce küçük turnuvalara katılıp kendimi gösterebilir miyim? Ve yükselebilir miyim Türkiye şu konumdayken?

Monitörüm 75 Hz.

Bende 17-18 yaşında Türk milli takımıyla sparring yapıyordum. Bende onlar gibi Ankara'lı onların ortamından olsaydım büyük ihtimalle Kore'ye dünya turnuvasına gidecektim.

Kendinizi geliştirin elbette olabilirsiniz ancak dediğim gibi e-spor olmanız çok zor. En iyi oyuncular arasından bile göze çarpacak şekilde iyi olmalısınız. Ayrıca aşırı stresli ve yorucu bir iş.

Bir ara LoL'den Boost yapıyordum çok yorucu ve stresli.

Bazı liseler e-spor turnuvaları düzenleyebiliyor diye duydum. Zaten ağabeyimdebilir misiniz bilmiyorum ama S2 son silah adlı oyunda Kırşehir'de ki internet kafelerin birleşimiyle küçük bir turnuva düzenlemişlerdi ve 2. sırada bitimişlerdi.
Bende 17-18 yaşında Türk milli takımıyla sparring yapıyordum. Bende onlar gibi Ankara'lı onların ortamından olsaydım büyük ihtimalle Kore'ye dünya turnuvasına gidecektim.

O takımın fatihası sangal çıktıktan sonra bitmişti zaten. Türk insanının sadece tanınmış olanları desteklemesi yüzünden bitirdiler o arkadaşları.

Bazı liseler e-spor turnuvaları düzenleyebiliyor diye duydum. Zaten ağabeyimdebilir misiniz bilmiyorum ama S2 son silah adlı oyunda Kırşehir'de ki internet kafelerin birleşimiyle küçük bir turnuva düzenlemişlerdi ve 2. sırada bitimişlerdi.

O takımın fatihası sangal çıktıktan sonra bitmişti zaten. Türk insanının sadece tanınmış olanları desteklemesi yüzünden bitirdiler o arkadaşları.
S2 Son Silah mı? Vay be Sansar Salvo & Pit10 - Kasımpatı'dan görüp indirmiştim. Ne zamanlarmış!

Geri
Yukarı