16 yaşında E-Spor mu okul mu?

İkisini beraber yapmayı dene. Zor olacaktır. Okulu seçersen düşüneceksin, diyeceksin "Acaba ne olurdu e-spora devam etsem?" belki de pişman olacaksın. Tabii nasıl takım bulacaksın vs. bilmiyorum. Bence e-sporla ilgilen. Bir dene ya en azından bir 6 ay dene. Sadece 1.5 yıl çalışsan bile sınava çok yeterli. Bence bir şansını e-spordan yana dene derim. Bol şans :).

Merhaba, yaklaşık betadan beri Valorant oynuyorum, yaşım 16 ve 11. sınıf öğrencisi oldum. Oyunu profesyonel olarak oynayabilmek istiyorum ve rankım immortal yani en üst rankın bir altı. Ancak bunu başarabilecek potansiyele sahip miyim emin değilim çünkü gerçekten potansiyelim yoksa kendimi oyunu bırakıp derslere vereceğim. Vereceğim 2 dakikalık videoyu izleyip düşüncelerinizi söylerseniz memnun olurum. Özellikle büyük abilerimin tavsiyeleri benim için daha belirleyici olacak. Daha önce de böyle bir konu açtım ancak benim karar almama yardım sağlayacak bir mesaj pek olmadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
e-Spor anlık bir heves. İnsanın video oyunlarına sıkı sıkı sarılmasının sebebi de geri kalan hayatında video oyunlarındaki gibi canlı hissedemiyor olmasıdır. Bunu değiştirebilirsin. Sosyal bir hayat edin kendine; gerçek dostların olsun, ailenle vakit geçir.
Hayatının geri kalanı da renklenirse e-spor'u gerçekten isteyip istemediğini anlayabilirsin.

e-Spor oyuncuları 28-29 yaşlarına kadar aktif şekilde oynuyorlar; futbol, basketbol gibi tıpkı. Gerçekten değmesi için ya çok sevmeli ya da iyi para kazanmalısın ki bunun içinde sıralamalara oynaman ve bir organizasyonu etkilemen gerek.

Hayatında bol şans!

Oyunda bir sürü Immortal var, mevzu sıyrılıp teklif vs. alabilmekte. Teklif alamazsan ümidi kesince "Keşke okusaydım." dersin. Hobi olarak oyun oynamaya devam edebilirsin.

Okulunu bırakmadan oyununu oynamaya devam et. Şayet keşfedilirsen ve sana ulaşılırsa o zaman düşünürsün bunu. Hadi okulu bırakıyorum e-spora yönelicem dedikten sonra oraya gidebileceğinin garantisi var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı