15 yaşında hayatı umursamayıp vücut geliştirmek mantıklı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hank J Wimbleton

Hectopat
15 yaşındayım. Ergenlik diyeceksiniz ama ben gerçekten hayatı saçma buluyorum. İstemediğin bir işte para için çalışıp markalı ürünleri alıp kendini kandıracaksın. Ve en sonunda yok olacaksın kimse seni hatırlamayacak. Benim düşüncem, vücudumu geliştirebildiğim kadar geliştirip zirvede bırakmak. Hatırlanacaksam en iyi halimle hatırlanayım. Sizce saçma mı?

Biraz saçma, sanırım Fight Club izlediniz. Belki istediğiniz işte güzel paralar alan biri olacaksınız? Kim bilir, belki düşündüğünüzden iyi yerlere geleceksiniz. Eğer vücut geliştirmeyi kariyer olarak yapacaksanız çok önem verin bir bakmışsınız Türkiye'yi temsil ediyorsunuz.

Peki ileride para kaynağın ne olacak? Önemli olan o.
Devam edersem günde bilmem kaç saat çalışıp salak saçma faturalar ödeyip ailemin isteklerini karşılamak için daha çok çalışacağım. Hep aynı.

Biraz saçma, sanırım Fight Club izlediniz. Belki istediğiniz işte güzel paralar alan biri olacaksınız? Kim bilir, belki düşündüğünüzden iyi yerlere geleceksiniz. Eğer vücut geliştirmeyi kariyer olarak yapacaksanız çok önem verin bir bakmışsınız Türkiye'yi temsil ediyorsunuz.
Hocam diyelim iyi bir iş ve iyi bir maaş sahibi oldum. Şimdi ne olacak? Salak saçma şeyler alacağım kendimi teselli edeceğim sanki iyi bir hayatım varmış gibi.

15 yaşında bunları düşünme. Derslerine çalış. Yoksa ileride spor salonuna gidecek paran bile olmadığında kendine kızarsın.

Devam edersem günde bilmem kaç saat çalışıp salak saçma faturalar ödeyip ailemin isteklerini karşılamak için daha çok çalışacağım. Hep aynı.

Hocam çalışmayarak ne yapacaksınız peki? Her zaman aileniz size bakamaz ki? Çöplerde falan yaşarım diyorsanız tamam da, çalışmadan yaşamak imkansız.

15 yaşında bunları düşünme. Derslerine çalış. Yoksa ileride spor salonuna gidecek paran bile olmadığında kendine kızarsın.
Hocam benim düşündüğüm konuda bu. Tamam derslerimi çalışıp başarılı oldum iyi bir meslek sahibi oldum diyelim. Devamında ne olacak?

Hocam çalışmayarak ne yapacaksınız peki? Her zaman aileniz size bakamaz ki? Çöplerde falan yaşarım diyorsanız tamam da, çalışmadan yaşamak imkansız.
Hocam işte o an hayata son vermeyi planlıyorum. Gerçekten öyle ergen ergen konuşuyor diyeceksiniz ama ben bu konu üzerine uzun zamandır düşündüm.

Vücudunu geliştirsen ne olacak?
En iyi şeklimde, zirvede bırakmak istiyorum.

Hocam diyelim iyi bir iş ve iyi bir maaş sahibi oldum. Şimdi ne olacak? Salak saçma şeyler alacağım kendimi teselli edeceğim sanki iyi bir hayatım varmış gibi.

Hocam herkes en az bir kere sizin gibi düşünmüştür. Ama hayatın güzellikleri de var. Düşünsenize tonlarca paranız var istediğin her şeyi yapabiliyorsunuz ne güzel değil mi?
İstediğiniz yere tatil yapmaya gideceksiniz, arkadaşlarınız, sevgiliniz veya karınız bile olacak.
Hayat aslında zenginlere çok güzel, Türkiye'de böyle düşünmeniz normal. Çünkü çoğunluk bolluk nasıl bir şey bilmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı